Jest się czego chwycić

Brak poręczy przy tak stromych schodach był, zwłaszcza dla seniorów, dużym utrudnieniem

Radny Stanisław Brzozowski (Prawo i Sprawiedliwość) dopiął swego. Jego interpelacje w sprawie zamontowania poręczny przy schodach przy bloku przy ul. Lipińskiego 5 przyniosły skutek.


Wspomniane schody zostały gruntownie wyremontowane w 2017 roku. W zakresie prac nie uwzględniono jednak montażu barierek. Uwagę zwrócił na to radny Stanisław Brzozowski. – Są one niezbędne, by zapewnić odpowiednie bezpieczeństwo korzystania ze schodów także przez osoby starsze i niepełnosprawne – napisał w interpelacji do prezydenta w lipcu ubiegłego roku radny, wnosząc o pilny montaż poręczy.

W odpowiedzi wiceprezydent Lublina Artur Szymczyk przyznał radnemu rację i zapowiedział, że wniosek zostanie zrealizowany, jako prawdopodobny termin podając przełom 2019 i 2020 roku. Radny przypilnował, by ta deklaracja nie poszła w zapomnienie. Pod koniec ubiegłego roku przypomniał ratuszowi o sprawie. – Bardzo proszę o zrealizowanie tego małego, ale niezwykle istotnego dla lokalnej społeczności zadania w najbliższym czasie – ponowił apel radny PiS.

Tym razem wiceprezydent Szymczyk zapewnił radnego, że montaż poręczy został już zaplanowany i nastąpi najpóźniej wiosną 2020 roku. Słowa dotrzymał. Na początku marca poręcz została zamontowana.

Marek Kościuk