Jeszcze dużo wody w Bystrzycy upłynie

Miasto podjęło ostateczną decyzję w sprawie lokalizacji drugiej szkoły podstawowej na dynamicznie rozbudowującym się Węglinie Południowym. Nowa podstawówka powstanie na działkach przy ul. Jemiołuszki, a nie tuż obok wybudowanej w ostatnich latach (i jak się szybko okazało o wiele za małej) Szkoły Podstawowej nr 58 przy ul. Berylowej.

W wybranej lokalizacji obowiązujący miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje budowę obiektu oświatowego, ale grunty nie należą do Gminy Lublin. Miasto zamierza pozyskać je od prywatnych właścicieli poprzez zamianę z działkami położonymi w innych częściach Lublina. Proces ten powinien zostać zgodnie z założeniami sfinalizowany do końca roku.

– Docelowo mówimy o pozyskaniu ponad 3 hektarów – mówił podczas ostatniej sesji Rady Miasta Arkadiusz Nahuluk, dyrektor Wydziału Gospodarowania Mieniem UM Lublin.

W ubiegły czwartek radni zaakceptowali wniosek prezydenta Krzysztofa Żuka i zgodzili się na pierwszą taką zamianę. W jej ramach miasto dostanie ponad 0,55 ha terenu w pobliżu ul. Gołębiej i Bełżyckiej, natomiast w zamian odda ponad 0,13 ha przy Narcyzowej i prawie 0,31 ha przy ul. Litwiniukowej.

Budowa nowej szkoły na Węglinie miałaby się rozpocząć po zakończeniu budowy, będącej obecnie na etapie projektowania, podstawówki przy ul. Majerankowej w dzielnicy Ponikwoda. Miasto planuje ruszyć z jej budową w przyszłym roku i realizować ją etapami, z których ostatni może potrwać nawet do 2028 roku.

Marek Kościuk

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here