Jezioro w lesie urzekło jury

Zwycięska fotografia autorstwa Krystiana Sirko

Komisja Oceniająca Konkursu „Las i mokradła” wyłoniła zwycięzców. Spośród blisko 300 nadesłanych prac wybrała trzy najlepsze i ponad 80 fotografii, które będzie można oglądać do 22 listopada na wystawie fotografii w Ośrodku Edukacji Ekologicznej Lasy Janowskie w Janowie Lubelskim.


– Oceniano wartość artystyczną, interpretację i oryginalność zdjęć, a także poprawność techniczną wykonania. Nie bez znaczenia był również fotografowany obiekt – doceniono prace przedstawiające zwierzęta, które zwykle trudno uchwycić w kadrze – tłumaczy Aleksandra Andrzejczak, sekretarz ds. ochrony przyrody z Wydziału Spraw Terenowych w Janowie Lubelskim.

Konkurs skierowany do uczniów szkół podstawowych województw lubelskiego i podkarpackiego zorganizowała Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Lublinie w ramach projektu LIFE-Lasy Janowskie PL! (EM.K.)

Laureaci: I miejsce „Jezioro w lesie” fot. Krystian Sirko (Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Września 1939 w Dzwoli), II miejsce „Upadek Olbrzyma” fot. Anna Tomecka (Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Zamoyskiego w Janowie Lubelskim), III miejsce „Jaszczurka w Bieszczadzkim Parku Narodowym – okolice Wielkiej Rawki” fot. Nikola Wojciechowska (Szkoła Podstawowa nr 54, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych im. Prof. Zofii Sękowskiej w Lublinie).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here