Jubileusz jak się patrzy

Towarzyskim spotkaniem pięściarska reprezentacja Województwa Lubelskiego i drużyna z ukraińskiego Łucka uczciły w sobotę w Chełmie jubileusz miejscowej sekcji bokserskiej MKS II LO. Goście nie popsuli święta. Nasza drużyna, prowadzona przez trenerów Józefa , od 20 lat pracującego w chełmskim klubie, oraz Pawła Berejowskiego, pokonała rywali 6,5:2,5.

Licznie zgromadzonym kibicom w hali II LO szczególnie mogły podobać się walki z udziałem seniorów. Najpierw, Dmitry Żukow z lubelskiego Paco, w kategorii do 69 kg, rozprawił się przed czasem z Serhii Kolesnukiem, a następnie Michał Soczyński, wychowanek MKS II LO Chełm, obecnie zawodnik Paco, stoczył niezwykle zacięty i co ważne zwycięski pojedynek w kategorii +91 kg z Oleksandrem Hryciwem.

– Oba pojedynki oglądało się z wielką przyjemnością. Z jednej strony była to prawdziwa męska walka, z drugiej szermierka na pięści – mówi Krzysztof Sugier, prezes Lubelskiego Okręgowego Związku Bokserskiego, oglądający sobotnie zmagania. – Jeśli chodzi o pozostałe pojedynki, to także trzeba pochwalić zarówno naszych pięściarzy, jak ich rywali. Prezentowali się naprawdę dobrze. Było na co popatrzeć – dodaje sternik LOZB.

Na wyróżnienie zasłużyli na pewno Kacper Berejowski i Julia Szeremeta. Młodzik z Lublina w walce otwierającej mecz pokonał jednogłośnie Wadima Zarudnickiego, z kolei zawodniczka MKS II LO Chełm w pojedynku z Janą Jakowlejewą pokazała, że brązowy medal mistrzostw Europy kadetek, jaki zdobyła w tym roku nie był dziełem przypadku. Podopiecznej trenera Radziewicza niewiele zabrakło, by wygrać walkę przed czasem.

Zanim mecz rozpoczął się, Marek Sikora, prezes MKS II LO odebrał liczne gratulacje, puchary m.in. od Zdzisława Szweda, członka zarządu województwa lubelskiego, reprezentującego marszałka województwa, Jarosława Stawiarskiego, Doroty Cieślik – dyrektor Departamentu Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Chełm, reprezentującej prezydenta Jakuba Banaszka, a także od prezesów kilku innych chełmskich klubów sportowych.

Uhonorowany został także trener Józef Radziewicz, pracujący w MKS II LO od początku powstania sekcji pięściarskiej, czyli od 20 lat. Szkoleniowiec otrzymał m.in. od władz województwa Pamiątkowy Medal Lubelszczyzny, a od prezesa Marka Sikory i zawodników pamiątkowy grawerton. Wyróżnienia od strenika klubu dostali także byli i obecni pięściarze, którzy zdobywali medale mistrzostw Polski. (r)

A oto wyniki poszczególnych walk bokserskich:

młodzik 43 kg: Kacper Berejowski – Wadim Zarudnicki 3:0 (1:0)
młodzik 52 kg: Igor Rondoś – Rusłan Dziurbei 0,5:0,5 (1,5: 0,5)
kadet 52 kg: Dawid Litke – Nazar Hult 0:3 (1,5:1,5)
kadet 52 kg: Julia Szeremeta – Jana Jakowlejewa 3:0 (2,5:1,5)
kadet 57 kg: Kacper Lipiec – Maksym Karpiuk 3:0 (3,5:1,5)
junior 64 kg: Gabriel Szlędak – Artom Hudrow 3:0 (4,5:1,5)
junior 64 kg: Daniel Zawrzał – Mikołaj Prokopczuk 0:3 (4,5:2,5)
senior 69 kg: Dmytro Żukow – Srehii Kolesnyk 3. RSC (5,5:2,5)
senior +91 kg: Michał Soczyński – Oleksandr Hryciw 3:0 (6,5:2,5)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here