Na jubileusz nową aleją

Kolejne prace drogowe, tym razem na alei Tysiąclecia, zapowiedział na konferencji prasowej w ubiegłym tygodniu prezydent Lublina Krzysztof Żuk.
Polepszenie infrastruktury w okolicach dworca jest związane z obchodami 700-lecia Lublina, które odbędą się w następnym roku. Przebudowa obejmie obszar od ronda Dmowskiego po ul. Wodopojną. – Przy dworcu PKS będzie jedna, wydłużona zatoka autobusowa o długości około stu metrów. Poszerzymy chodniki, wymieniona zostanie również nawierzchnia. Przewidujemy buspas, z którego skorzystają również kierowcy taksówek – mówi prezydent. Buspas powstanie z jednego z dotychczasowych pasów – wcześniej planowano poszerzenie alei o czwarty pas.
Dodajmy, że miasto przewiduje wkomponowanie tu ścieżki rowerowej (tylko od strony PKS). Poprowadzi ona od ronda przy Zamku pod skrzyżowanie z ul. Prusa. Jej część będzie przebiegać drogą serwisową. Na tak istotne inwestycje w jednym z ruchliwszych miejsc czasu jest wyjątkowo mało. – Prace potrwają do jesieni – deklaruje prezydent Żuk.BCH