To już nie koncert – to oblężenie Sobiboru

(3 września) Szóste Kulturalne Uprawy Tarasowe oczarowały publiczność. W Siedlisku Sobibór takich tłumów jeszcze nie było. Około tysiąca miłośników kultury wysłuchało wspaniałego koncertu, opartego głównie na rockowych balladach z lat 80.

Koncert w wyjątkowej scenerii wiejskiego domu, na otwartej przestrzeni, pośród gwiazd i blasku księżyca publiczność przyjęła brawami na stojąco. Wszyscy byli zachwyceni widowiskiem słowno-muzycznym, w którym nie zabrakło takich przebojów, jak „Ale wkoło jest wesoło” Perfectu, „Przeżyj to sam” Lombardu, „Boskie Buenos” Maanamu czy „Psalm stojących w kolejce” Krystyny Prońko.
– Takich tłumów jeszcze w Siedlisku nie było – mówi zachwycona Elżbieta z Włodawy. – Specjalnie na ten koncert przyjechała do mnie siostra z Lublina i nie żałuje. Takiego klimatu jak w Sobiborze, pośród morza gwiazd i bzykających owadów, nie ma nigdzie indziej na świecie. Rewelacja – tak w oprawie, jak i w wykonaniu.
Kulturalne Uprawy Tarasowe to unikatowa w skali regionu impreza, na której już po raz szósty wystąpili artyści scen i estrad polskich, zaprzyjaźnieni z sobiborskim tarasem, którzy pokochali tutejszy klimat tak bardzo, że zgodzili się wrócić tu po raz kolejny i podzielić się swoimi talentami. Głównym organizatorem Upraw jest właścicielka posiadłości – Ewa Szeloch.
Reżyseria spektaklu: Wojciech Paszkowski. Wykonawcy: Jarosław Boberek, Krzysztof Cybiński, Anna Gajewska, Jacek Król, Barbara-Kurdej Szatan, Wojciech Paszkowski, Anna Sroka, Rafał Szatan, Magdalena Warzecha, Joanna Węgrzynowska. Muzyka: Jan Paszkowski, Piotr Kostrzewa, Konstanty Szemraj. Aranże: Wojciech Kostrzewa. Światło i dźwięk: Jarosław Rudnicki, Błażej Kalinowski. (pk)