Już po covidzie?

Do 50 spadła liczba pacjentów chorych na covid-19, którzy przebywają w chełmskim szpitalu. Ale respiratory w większości nadal są zajęte. Dzienne statystyki dla województwa lubelskiego są bardzo optymistyczne. Pandemia w odwrocie?

W miniony piątek w województwie lubelskim odnotowano tylko 84 nowe przypadki zachorowań na Covid-19 a wśród nich tylko pojedyncze przypadki z Chełma, Krasnegostawu i Włodawy. Ten spadkowy trend trwa od ponad tygodnia. Widać to także po ilości chorych przebywających w szpitalu w Chełmie.

– W tej chwili mamy rzeczywiście mniej, bo około 50 pacjentów dodatnich, ale nadal mamy zajętych większość miejsc respiratorowych – mówi Lech Litwin, zastępca dyrektora ds. lecznictwa w szpitalu w Chełmie.

Mimo to szpital przywraca do normalnej pracy kolejne oddziały. Od soboty działa już pododdział okulistyczny. – Zostawiamy pion zakaźny na potrzeby pacjentów covidowych, bo spodziewamy się, że będziemy ich mieli cały czas.

Po decyzji wojewody o wygaszaniu oddziałów zakaźnych w szpitalach powiatowych będą one kierować chorych do Chełma. Wygaszane mają być także szpitale tymczasowe, więc – tak jak było przy pierwszej i drugiej fali – do Chełma mogą też trafiać chorzy z Lublina. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here