Kadrowa gorączka w marszałkowskiej kulturze

Mirosław Korbut został odwołany z funkcji dyrektora Muzeum Wsi Lubelskiej. Jego obowiązki będzie pełnić Grażyna Migdal. Kolejne zmiany personalne nastąpiły też w Centrum Spotkania Kultur.


Odwołanie Mirosława Korbuta było uzgodnione z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. – Decyzja została też pozytywnie zaopiniowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Stowarzyszenie Przyjaciół Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie, Stowarzyszenie Historyków Sztuki, lubelski oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego i działającą w muzeum Komisję Zakładową NSZZ „Solidarność” – informuje Remigiusz Małecki, rzecznik prasowy marszałka województwa lubelskiego.

Obowiązki Korbuta będzie pełnić Grażyna Migdal. Kim jest tymczasowa dyrektor? – Absolwentką zarządzania i marketingu w Puławskiej Szkole Wyższej oraz na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej. Ukończyła też studia podyplomowe na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W Muzeum Wsi Lubelskiej pracuje od 12 lat – wymienia Małecki.

Zmiany personalne nastąpiły też w Centrum Spotkania Kultur. Obowiązki dyrektora placówki po tym, jak z tej funkcji odwołany został Piotr Franaszek, będzie pełnił 51-letni Marek Krakowski. Jest absolwentem Studium Ekonomicznego w Pile, a także Wydziału Filozofii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Ma 25-letnie doświadczenia zawodowe, które zdobył m.in. w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie, gdzie pełnił funkcję zastępcy dyrektora biura organizacji i kadr. Od połowy lutego tego roku był zastępcą dyrektora w Zarządzie Nieruchomości Wojewódzkich. Andrzej Miskur, który obowiązki dyrektora CSK pełnił zaledwie przez dwa tygodnie, wróci do pracy w departamencie kultury, edukacji i sportu, gdzie obejmie stanowisko zastępcy dyrektora.

Grzegorz Rekiel

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here