Kambodża na wylotówce

Wylotówka z Chełma w stronę Pokrówki wygląda jak „Kambodża” – pisze do nas Czytelnik. Tym nietypowym określeniem piętnuje bałagan i liczne śmieci, które odsłonił topniejący śnieg. Kto i kiedy to posprząta?

Na zdjęciach faktycznie widać butelki, papiery, folie rozrzucone na poboczu wzdłuż całej drogi. Skąd wzięły się te śmieci? Większość leży przed pustymi posesjami, więc prawdopodobnie ktoś specjalnie przywiózł i wyrzucił je w tym miejscu.

– To wygląda jak Kambodża i nie jest dobrą wizytówka dla miasta – mówi nasz Czytelnik i pyta czy zarządca drogi, w tym przypadku Zarząd Dróg Wojewódzkich, już zauważył te śmieci i zamierza je posprzątać.

– Proszę być o to spokojnym – mówi Mirosław Panasiuk, kierownik Rejonu Dróg Wojewódzkich w Chełmie. – Rozstrzygnęliśmy już przetarg na wyłonienie firmy, która zajmie się sprzątaniem pasa drogowego. Gdy tylko umowa zostanie podpisana, firma przystąpi do pracy.

M. Panasiuk mówi, że droga w stronę Pokrówki nie tylko zostanie wysprzątana, ale zyska niebawem nową nawierzchnię. Fragment od urzędu gminy do lotniska w Depułtyczach zostanie w tym roku wyremontowany. (bf)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here