Kandydaci nie dali rady

Fiaskiem zakończyły się konkursy na dyrektorskie stanowiska w urzędzie miasta i MOSiR. Kandydaci, którzy się zgłosili, nie spełnili oczekiwań.


W ostatnich tygodniach prezydent Jakub Banaszek ogłosił kilka konkursów na kierownicze stanowiska. Poszukiwał dyrektorów: Gabinetu Prezydenta, Departamentu Promocji i Kultury, Departamentu Edukacji i Sportu oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Żadnego jednak nie obsadził.

Do konkursu na dyrektora Gabinetu Prezydenta Chełma nie wpłynęła żadna oferta. To stanowisko jest nie obsadzone od listopada ubiegłego roku, kiedy to ówczesny dyrektor Daniel Domoradzki został powołany na drugiego zastępcę prezydenta miasta.

Jedna osoba zgłosiła się do konkursu na stanowisko dyrektora Departamentu Promocji i Kultury. Nie spełniła jednak oczekiwań prezydenta. Dwie z kolei ubiegały się o posadę dyrektora Departamentu Edukacji i Sportu. Obie również wypadły podobno blado na rozmowie kwalifikacyjnej. Trzech kandydatów zabiegało o stołek dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Wszyscy trzej nie sprostali wymaganiom w drugim etapie konkursu. (s)