Karatecy nad Jeziorem Białym

Na przełomie czerwca i lipca odbył się XXXIX Ogólnopolski Obóz Sportowo-Szkoleniowy Jezioro Białe 2016. Udział wzięło w nim 150 karateków z takich ośrodków jak: Radom, Niepołomice, Łosice i Chełm. Obóz prowadzili Mirosław Guzik IV Dan z Radomia, Wiesław Krosta III Dan z Niepołomic, Andrzej Kulesza III Dan z Łosic, Łukasz Guzik II Dan z Radomia oraz Henryk Onyszko i Paweł Najda – I Dan’y z Chełma. Treningi odbywały się na dwóch matach tatami oraz w plenerze. Obejmowały elementy walki, kata i rekreacji ruchowej.

Odbyły się turnieje karate, sumo, pływania oraz piłki chińskiej, siatkowej i nożnej pomiędzy biorącymi udział w obozie klubami. Na zakończenie obozu, po egzaminach na stopnie szkoleniowe kyu, odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień.

W związku ze śmiercią Shihan Wiesława Gwizda V Dan z Tarnowa, odbyła się również msza żałobna w kościele w Okunince, w której uczestniczyli wszyscy instruktorzy i trenujący. Zmarły miał być głównym prowadzącym obóz. Był wybitnym karateką i szkoleniowcem. Pogrzeb, w którym uczestniczyło ponad 1000 osób, z władzami miasta Tarnowa oraz szefami poszczególnych organizacji Karate, odbył się w dniu rozpoczęcia obozu. W ceremonii uczestniczyła delegacja Chełmskiego Klubu Karate.
Od września br. Chełmski Klub Karate zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na zajęcia. Prowadzone będą również zapisy. Szczegóły podamy w kolejnych wydaniach NT. (red)