Kaszubską naprawią, tylko kiedy?

Od kilku tygodni mieszkańcy ul. Kaszubskiej proszą chełmskich urzędników o wyrównanie gruntowej drogi, by mogli łatwiej dojechać do swoich posesji. Ci obiecali naprawę nawierzchni, ale słowa nie dotrzymali.- W jaki sposób mieszkaniec może porozmawiać z prezydentem Chełma? – zastanawia się mieszkaniec ul. Kaszubskiej. – Rozumiem, że wszyscy są ostrożni, bo Covid`19 jest ciągle w natarciu, że prezydent dla własnego bezpieczeństwa nie chce ryzykować spotkań, ale podczas telefonicznej rozmowy jeszcze nikt nie został zakażony.

Sprawa, jaką chciał poruszyć nasz czytelnik, dotyczyła wyrównania gruntowej nawierzchni drogi na Kaszubskiej. – Od jakiegoś czasu upominamy się o to, by frezem załatać dziury w drodze. Jedna z urzędniczek w Departamencie Inwestycji i Rozwoju powiedziała, że miasto będzie miało dużo materiału zerwanego z nawierzchni na Rejowieckiej oraz Kolejowej i na pewno wystarczy na Kaszubską. Od tamtej rozmowy minęło sporo czasu, ale żadna ekipa remontowa na naszą ulicę nie dotarła. Interweniowałem u dyrektora Departamentu, Marka Litwina, który powiedział, że do końca tygodnia sprawa powinna być załatwiona – denerwuje się mieszkaniec, który o nierozwiązanym przez urzędników problemie poinformował nas w piątek, 11 grudnia.

W piątkowe popołudnie, jak mówi nasz czytelnik, zadzwonił do niego dyrektor Litwin. – Poinformował mnie, że w sobotę drogowcy postarają się przyjechać na Kaszubską i wyrównać nawierzchnię – opowiada. – Ale nie przyjechali. Czekaliśmy cały dzień. Być może opady śniegu sprawiły, że problem dalej nie jest rozwiązany. Zaczynamy tracić cierpliwość. Ulica Kaszubska nie jest długa, liczy około 200 metrów, mieszka tutaj kilka rodzin. Płacimy do miejskiej kasy podatki i chcemy mieć choć namiastkę dobrej drogi – dodaje czytelnik.

Biuro Prasowe Prezydenta zapewnia, że miasto dokłada starań, by wszystkie problemy i interwencje chełmian były traktowane przez pracowników priorytetowo, niezależnie od tego, czy obejmują sprawy dotyczące jednego mieszkańca, czy większej grupy. – W odpowiedzi na wniosek czytelnik otrzymał z Departamentu Inwestycji i Rozwoju Urzędu Miasta Chełm zapewnienie, że ulica Kaszubska zostanie uzupełniona destruktem i wyrównana do końca tego tygodnia.

Miasto uzgodniło z wykonawcą naprawy drogi, że ta zostanie przeprowadzona w sobotę, 12 grudnia. Jednak z uwagi na opady atmosferyczne prace odłożono na kolejne dni. Urzędnicy przypominają też, że w obecnych warunkach epidemicznych standardową procedurą jest przesyłanie skargi w formie elektronicznej na skrzynkę mailową magistratu lub zostawienie tradycyjnego pisma w Biurze Obsługi Interesantów Urzędu Miasta. – Ten kanał komunikacji działa bez przeszkód i zapewnia sprawne załatwianie wszelkich spraw obywatelskich – dodaje Biuro Prasowe. (s)