Katarzyna Wojtal na czele poczty

Katarzyna Wojtal została nową naczelnik włodawskiej poczty. Umowę o pracę podpisała w poniedziałek (20 sierpnia) w siedzibie Dyrekcji Okręgowej Poczty Polskiej w Lublinie. Dotychczasowa wieloletnia naczelnik Łucja Pamulska odeszła na emeryturę.

Katarzyna Wojtal jest magistrem socjologii z otwartym przewodem doktorskim. Do tej pory pracowała w Powiatowym Urzędzie Pracy we Włodawie. Ma opinię energicznej, samodzielnej i bardzo komunikatywnej osoby. – Zdecydowanie za wcześnie mówić o tym, co planuję. Jestem jednak przekonana, że pracownicy włodawskiej poczty to ludzie pracowici, sumienni i doskonale przygotowani do swojego zawodu. Nie ukrywam, że bardzo liczę na ich pomoc i przychylność. Bez tego na pewno będzie mi trudno – mówi K. Wojtal.

A co mówią o tej zmianie pracownicy włodawskiej poczty? Czekają z nadzieją na poprawę, zwłaszcza warunków pracy i płacy. – Jeżeli nowa naczelnik będzie dbała o nasze pracownicze sprawy, to na pewno będziemy ją szanować. Za wcześnie jednak na jakikolwiek komentarz, musimy się poznać – mówi Dariusz Kurczuk, listonosz z kilkudziesięcioletnim stażem we włodawskiej poczcie, prawdziwa legenda wśród doręczycieli. (gd)