Kierowca autobusu potrącił pieszego

Kierowca autobusu miejskiego uderzył w mężczyznę na przejściu dla pieszych. Kilka godzin później inny kierowca CLA wjechał w samochód osobowy.

Do wypadku z udziałem pieszego doszło w czwartek rano (10 grudnia, po godz. 7), przy ulicy Lubelskiej, tuż obok skrzyżowania z ul. Gdańską i Strażacką.

– Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 58-letni mężczyzna, który znajdował się na przejściu dla pieszych, został potrącony przez autobus komunikacji publicznej, którym kierował 36-letni chełmianin – informuje komisarz Ewa Czyż, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Kierowca Chełmskich Linii Autobusowych dopiero rozpoczął zmianę, jechał więc wypoczęty, jeszcze bez pasażerów. Dlaczego nie zahamował przed przejściem? Tego oficjalnie na ten moment nie wiadomo. – Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy – dodaje komisarz Czyż.

Uderzony przez autobus mężczyzna, z otwartą raną głowy, został przetransportowany karetką do szpitala. Sprawę wypadku badać będzie policja pod nadzorem chełmskiej prokuratury.

Tymczasem jeszcze tego samego dnia, około godz. 13:30, doszło do kolejnego zdarzenia drogowego z udziałem miejskiego autobusu. Przy alei 3 Maja kierowca CLA wjechał w tył samochodu osobowego. Tym razem w autobusie byli pasażerowie, nikomu jednak – jak podaje spółka – nic się nie stało. Do szpitala z niegroźnymi obrażeniami trafiła natomiast kierująca osobówką.

– Przestrzegamy wynikającego z ustawy czasu pracy kierowców, przechodzimy też częste kontrole, po których nie ma żadnych uwag w tym zakresie. Nie ma możliwości, żeby kierowcy jeździli przemęczeni. Doszło do przykrej kumulacji zdarzeń przez nieuwagę, to był nieszczęśliwy dzień. Robimy wszystko, żeby takich zdarzeń losowych było jak najmniej, ale trudno ich uniknąć – mówi Mariusz Chudoba, prezes CLA w Chełmie. (pc)