Kierowcy nie sprzedają biletów

– Znajomy wysiadł z pociągu na Chełm Miasto, nie uświadczył w pobliżu żadnego kiosku z biletami autobusowymi, więc rozgoryczony poszedł pieszo na Bazylany – opowiada nasz czytelnik, zwracając uwagę, że u kierowców Chełmskich Linii Autobusowych wciąż nie można zakupić biletów, a nie zawsze w pobliżu jest punkt ich sprzedaży.

– W ten sposób CLA traci wielu klientów – kontynuuje nasz rozmówca. – Znajomy, który przyjechał z Lublina, był rozgoryczony taką sytuacją. Wiem, że można kupić bilet przez internet, ale wiele osób z różnych powodów nie ma do niego dostępu. Kiedyś w mieście kioski były co krok, a teraz już nie. Jeśli do tego nie można biletów kupić w autobusach to jest problem z ich dostępnością. Niektórzy ryzykują i jadą bez biletu, ale większość rezygnuje z kursu i idzie pieszo. Pora, aby kierowcy znowu sprzedawali te bilety.

W CLA przyznają, że są świadomi tego problemu, bo pasażerowie im go zgłaszają. Niedawno mieszkaniec okolic gmachu też zwrócił im uwagę, że w niedzielę nieczynne były wszystkie okoliczne punkty sprzedaży biletów i autobusem nie mógł pojechać. W CLA informują jednak, że w najbliższym czasie nie zmieni się to, iż kierowcy nie sprzedają biletów. Ta zasada wciąż będzie obowiązywała ze względów bezpieczeństwa.

– Zdajemy sobie sprawę, że to utrudnienie, ale musimy dbać o bezpieczeństwo naszych kierowców, nadal będą oni w oddzielonej od pasażerów strefie i wciąż nie będą sprzedawać biletów – mówi Artur Mazurek. – Nie mamy specjalnych kabin, które zabezpieczałyby kierowców, a gdyby któryś z nich zaraził się, to reszta musiałby pójść na kwarantannę. Musimy ich chronić. Gdy spadnie liczba zachorowań, a w szkołach będą znowu odbywały się zajęcia stacjonarne, to my też przywrócimy i dostosujemy do tego nasz rozkład jazdy.

Wtedy kierowcy znowu będą sprzedawali bilety, ale na razie to niemożliwe. Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy może kupić bilety online, a punkt sprzedaży nie zawsze jest w pobliżu, dlatego zachęcamy, aby zaopatrzyć się w większą ilość biletów, na zapas. Oferujemy zakup w karnetach. Staramy się, aby tych punktów sprzedaży biletów w mieście było więcej. Ich wykaz jest na naszej stronie internetowej.

W wykazie, o którym mowa zamieszczonych jest ponad 50 punktów sprzedaży biletów CLA w Chełmie. Artur Mazurek zwraca uwagę, że punkt sprzedaży biletów najbliżej Chełm Miasto znajduje się przy ul. Lubelskiej 82, naprzeciwko parku miejskiego. Z kolei kasy biletowe CLA są przy Al. Piłsudskiego 24, Lubelska 51 (Pl. Łuczkowskiego), Okszowskiej 41. Alternatywą w tej sytuacji jest wprowadzenie zapowiadanej bezpłatnej komunikacji w mieście. Pasażerowie na to czekają. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here