Kierowcy, zwolnijcie

Kierowcy po Krężnickiej (na zdjęciu jeszcze przed remontem) zawsze pędzili jak szaleni

O ograniczenie do 40 km/h dozwolonej prędkości na fragmencie ulicy Krężnickiej prosi prezydenta Leszek Daniewski, miejski radny PO. – Kierowcy jeżdżą tam za szybko, co zagraża mieszkańcom – uważa. Ratusz na razie nie planuje zmian, ale zapewnia, że częściej pojawią się tam patrole policji.


Chodzi o odcinek między skrzyżowaniami z ulicami Pasieczną i Letniskową. Obowiązuje tam ograniczenie do 50 km/h. – To ścisłe centrum dzielnicy. Bezpośrednio przy ulicy zlokalizowane są poczta, szkoła, kościół, przychodnia, biblioteka czy restauracja. Przeprowadzony remont Krężnickiej zachęca jednak kierowców do brawurowej jazdy i znacznego przekraczania prędkości – zauważa radny.

„Wąska w tym miejscu ulica, brak parkingów, poboczy i bardzo natężony ruch stawia ten fragment w grupie ulic o szczególnym zagrożeniu” – czytamy dalej w interpelacji. Radny Daniewski proponuje, aby na odcinku między Pasieczną i Letniskową wprowadzić ograniczenie do 40 km/h. Uważa, że „wpłynie ono na zwiększenie bezpieczeństwa pieszych”.

Sytuacja na Krężnickiej była tematem środowego spotkania okolicznych mieszkańców z urzędnikami. – Na tę chwilę nie przewidujemy zmian w stałej organizacji ruchu. Prawdopodobnie zwiększy się tam ilość kontroli policyjnych kontroli – mówi Karol Kieliszek z biura prasowego ratusza.

Grzegorz Rekiel