Kierunki przyszłości

Już od 15 czerwca br. rozpocznie się przyjmowanie wniosków wszystkich chętnych Kandydatek i Kandydatów, którzy chcą podjąć naukę w atrakcyjnych i przyszłościowych zawodach w Zespole Szkół Technicznych im. gen. Zygmunta Bohusza-Szyszko w Chełmie.

Ze względu na pandemię szkoła zaprasza na wirtualną wędrówkę poprzez internetową stronę www.zst.chelm.pl. Znajdują się tam ciekawe zdjęcia, relacje z imprez, sylwetki laureatów, a przede wszystkim informacje o kierunkach kształcenia i zasadach rekrutacji na rok szkolny 2020/2021.

Wiemy, że nie jest łatwo podjąć od razu właściwą decyzję. Dylematy przyszłości, czy zostanę informatykiem, programistą czy mechatronikiem, można rozwiązać nawet w trakcie nauki – mówi Barbara Baluk, Dyrektor szkoły. Każdy z oferowanych przez nas kierunków kształcenia zawodowego ma wspólny mianownik w postaci elementów programowania.

Grafik to nie tylko programista, ale też współczesny artysta, fotograf, twórca reklamy. Technik mechanik i technik pojazdów samochodowych to bezcenna wymiana doświadczeń motoryzacyjnych.

W Szkole Branżowej I Stopnia mechaniczne i elektroniczne układy pojazdów samochodowych przestaną być zagadką.

Nauka w ZST to także szansa zdobycia dodatkowych kompetencji i kwalifikacji, poszukiwanych na rynku pracy i premiowanych przez pracodawców: Solid edge, obrabiarki sterowane numerycznie CNC, CAD/CAM, SEP, MIG, MAG, tworzenie aplikacji w języku Python, programowanie mikroprocesorów serii AVR.

– Nasi uczniowie swoje umiejętności doskonalą podczas praktyk w renomowanych zakładach pracy na terenie województwa lubelskiego i mazowieckiego – dodaje Baluk.

Mury ZST od 93 lat opuszczają absolwenci z dyplomami honorowanymi na terenie UE, a ich umiejętności zawodowe są wysoko cenione przez pracodawców. Uczniowie tworzą jedną z najlepszych szkół zawodowych w Polsce o najwyższym potencjale dla gospodarki regionalnej.

Szkoła gwarantuje solidne przygotowanie do podjęcia nauki na wyższym etapie kształcenia.

Jesteśmy certyfikowaną „Szkołą bez przemocy”, zapewniamy opiekę psychologiczno – pedagogiczną oraz doradztwo edukacyjno-zawodowe.

Szkoła dysponuje internatem, który zapewnia przyjazną atmosferę, całodzienne wyżywienie, nocleg oraz szeroki wachlarz możliwości rozwijania pasji i efektywnej nauki.