Kijów zawieszony

Wizzair od 24 października zawiesza loty ze Świdnika do Kijowa

Od 24 października węgierskie linie WizzAir nie będą latać ze Świdnika do Kijowa. Decyzję tę tłumaczą optymalizacją siatki połączeń.


– Stale monitorujemy ruch na wszystkich trasach, aby oferować jak najniższe ceny swoich najpopularniejszych usług. Powszechną praktyką w branży lotniczej są zmiany częstotliwości lotów w zależności od sezonu oraz zainteresowania poszczególnymi trasami. WIZZ optymalizuje swoją siatkę połączeń z Polski w zależności od wydajności trasy i zapotrzebowania rynku. Połączenie z Lublina do Kijowa nie będzie obsługiwane w sezonie zimowym – wyjaśnia biuro prasowe linii i dodaje, że pasażerowie, którzy z wyprzedzeniem rezerwowali odwołane teraz loty, mogą skorzystać z innych połączeń, otrzymać zwrot kosztów lub 120 proc. wartości rezerwacji do wykorzystania na inne loty przewoźnika.

Kilka tygodni wcześniej z lotów na Żuliany zrezygnowały także linie Bravo Airways. Decyzję tłumaczyły potrzebą uregulowania harmonogramu wakacyjnych lotów czarterowych. To nie ostatnie zmiany w siatce połączeń PLL. 26 października na okres zimowy rejsy do Mediolanu zawieszą linie easyJet. Natomiast od 3 września Linie Lotnicze LOT połączą Świdnik z Lotniskiem Chopina w Warszawie. Ma mieć ono przede wszystkim charakter tranzytowy. Dzięki niemu podróż do Krakowa, Gdańska czy Wrocławia zajmie mniej niż 3 godziny, a do Poznania, Katowic czy Szczecina – niewiele więcej. (w)