Kino pod chmurką niedostępne

Przykra wiadomość dla kinomanów z Chełma i okolic. „Kino letnie pod gwiazdami” w tym roku nie wystartuje. Zamiast tego ChDK planuje darmowe seanse dla najmłodszych.

Organizowane przez Chełmski Dom Kultury „Kino letnie pod gwiazdami” to już tradycja. Od kilku lat w każdy wakacyjny czwartek chełmianie spotykali się na dziedzińcu muzeum na darmowych seansach pod chmurką. W ubiegłym roku, z racji pandemii i obowiązujących limitów, kino zostało przeniesione do Amfiteatru Kumowa Dolina. W tym roku nie będzie go w ogóle.

– Niestety realizacja kina letniego w tradycyjnej lokalizacji, to jest na dziedzińcu Muzeum Ziemi Chełmskiej przy ul. Podwalnej, w obecnej sytuacji epidemicznej jest niewykonalna. Ponieważ nie ma możliwości zachowania odpowiednich odstępów, maksymalna liczba uczestników tego wydarzenia na dziedzińcu to 25 osób. Z kolei seanse na terenie amfiteatru, z racji lokalizacji, cieszyły się stosunkowo niewielkim zainteresowaniem – informuje Bartłomiej Kazimierczak, dyrektor ChDK.

Jak tylko sytuacja epidemiczna na to pozwoli, ChDK powróci z cyklem seansów „pod chmurką”. Tymczasem na koniec lipca zaplanowane zostały bezpłatne seanse filmowe (w domu kultury) dla najmłodszych widzów. Szczegóły wkrótce. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here