Kino w bramie

W tym sezonie w programie Kina w bramie prym wieść będą kultowe polskie filmy retro

Mamy w Lublinie wakacyjne kino plenerowe, które funkcjonuje w podwórzu przy ul. Królewskiej 3. Jego organizatorem jest Fundacja Ruch Solidarności Rodzin. Kolejny sezon „Kina w bramie – Królewska 3” rusza w ten piątek – 25 czerwca. Wstęp wolny.

Kino będzie działać w piątki i soboty, po zachodzie słońca, od około godz. 21. Filmy wyświetlane są na dużym ekranie z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu multimedialnego, a widzowie mają do dyspozycji wygodne leżaki. Wstęp bezpłatny.

W programie tego kina pod chmurką prym wiodą kultowe polskie filmy retro, a więc produkcje z tzw. międzywojnia. Są i współczesne filmy fabularne, głównie obrazy historyczne i familijne, a także filmy dokumentalne. To już siódmy sezon przedsięwzięcia.

– Nasza fundacja już od 2015 roku organizuje letnie, plenerowe pokazy filmów „Kino w bramie” – w podwórzu między kamienicami przy ulicy Królewskiej. W tym roku data rozpoczęcia to 25 czerwca, projekcje potrwają do połowy sierpnia. Szczegółowy repertuar podamy w następnym tygodniu – mówi Monika Podstawka z Fundacji Ruch Solidarności Rodzin. I podkreśla, że z uwagi na restrykcje epidemiologiczne fotele będą rozstawiane we właściwej odległości i każdorazowo dezynfekowane.

„Kino w bramie – Królewska 3” wyróżnia repertuar: w piątki można obejrzeć filmy retro z zasobów Filmoteki Narodowej, głównie komedie polskie z lat. 30 XX w. z udziałem ówczesnych gwiazd polskiego kina jak m.in. Niemirzanka, Grossówna, Bodo, Dymsza, Żabczyński.

W soboty będą współczesne filmy fabularne, głównie o tematyce historycznej – pozyskiwane tytuły to m.in. „1917”, „Skłodowska”, „Tajemniczy ogród”, „Oficer i szpieg”, „Kafarnaum”.

Projekt jest beneficjentem konkursu grantowego Fundacji Banku Zachodniego WBK ,,Tu mieszkam, tu zmieniam”, a także jest wspierany finansowo przez Miasto Lublin w ramach programu ,,Miasto Kultury”. Marek Rybołowicz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here