Kłusownik grasował w ogódkach działkowych

Na terenie ogrodów działkowych przy al. Unii Lubelskiej w Lublinie udało się złapać kłusownika, który przetrzymywał w klatkach 17 ptaków różnych gatunków (gile, czyże, szczygły, makolągwy).
Mężczyzna został złapany podczas patrolu 7 lutego 2017 r. Strażników miejskich, którzy sprawdzali, czy na terenie ogrodów nie znajdują się osoby bezdomne, zaniepokoiło odśnieżone przejście prowadzące do jednej z altanek. Podchodząc bliżej, zauważyli rozwieszone wokół domku siatki na stelażach, służące do odławiania ptaków. Zatrzymany na miejscu mężczyzna odpowie wkrótce za kłusownictwo oraz znęcanie się nad zwierzętami. – W związku z tym, że przetrzymywane ptaki należały do gatunków chronionych, na miejsce wezwano policję oraz Eko-Patrol.

Mężczyzna został przewieziony na I Komisariat Policji, natomiast funkcjonariusze Eko-Patrolu przewieźli ptaki do siedziby Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska – informuje Robert Gogola, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Lublinie. Na miejscu zabezpieczono też dwie siatki ok. 4×8 m do odławiania ptaków oraz 13 klatek służących do ich przetrzymywania. Przetrzymywane w złych warunkach dzikie ptaki zostały zaobrączkowane i wypuszczone na wolność – Cieszymy, się że ptaki złapane na naszych działkach udało się uratować i wypuścić – mówi Iwona Kwiecińska z ROD „Podzamcze”. (EM.K.)