Kolędowanie z wicemarszałek

Wyjątkowego widza mieli uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Sawinie, którzy zorganizowali gminne kolędowanie. Do szkoły przyjechała wicemarszałek sejmu, Beata Mazurek.

Gminny Koncert Kolęd i Pastorałek już na stałe wpisał się w kalendarz imprez Sawina. Coroczna impreza przyciąga nie tylko rodziców uczniów, ale także mieszkańców Sawina. Podczas ostatniego spotkania wykonawcy mieli wyjątkowego widza. Na wspólnym kolędowaniu pojawiła się wicemarszałek sejmu, Beata Mazurek z mężem. – Pani Mazurek skierowała do mieszkańców ciepłe słowa, zapewniając, że zawsze będzie o nich pamiętała i nie zapomni o swoich korzeniach. Zwróciła się również do społeczności lokalnej z prośbą o pamięć i modlitwę za nią, gdyż to one dodadzą jej sił w trudnych chwilach – mówią organizatorzy.
Podczas kolędowania wystąpili Magdalena Dudek-Mazurek z córeczką Zosią, Iwona Wołoszkiewicz z Olą, uczennica Oliwia Żuk oraz nauczyciele: Anna Sieciechowicz, Katarzyna Abramik, Anna Wójcik- Hawrył, którym akompaniowała Bożena Stasikowska-Przykorzyńska, SKC Zespołu Szkół w Sawinie pod opieką Renaty Terleckiej i Katarzyny Szczablewskiej – Siwek, Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Czułczycach pod opieką Doroty Łopuszyńskiej, Moniki Ciszak, Tamary Kędzierawskiej, uczniowie Szkoły Podstawowej w Wólce Petryłowskiej pod opieką Magdaleny Pudłowskiej-Steć i Bożeny Stasikowskiej-Przykorzyńskiej, Uczniowie klas III SP w Sawinie pod opieką Anny Świcy i Wiesławy Nowosad, Chór szkolny ZS w Sawinie pod opieką Beaty Siarnik wraz z Andrzejem Sobolewskim, zespół „Wrzos”, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Sawinie pod opieką Anny Folusz-Sapuły, oraz lokalni soliści: Stefan Sakowski, Albina Sołoducha, Cecylia Koppe, Barbara Nowakowska, Jadwiga Majówka, Jadwiga Kendzierawska oraz Albina Dmitruk. A wśród gości byli ks. proboszcz Andrzej Doliński, ks. Sławomir Mazurek z Bukowy Wielkiej, radni powiatowi, radni gminy Sawin, dyrektorzy szkół, kierownicy gminnych placówek.
Wójt Sawina, Dariusz Dariusz Ćwir podziękował Bożenie Rusak i Teresie Chlebio, dyrekcji ZS za organizację koncertu a także Annie Sabarańskiej- Kowalskiej i Iwonie Wołoszkiewicz za oprawę i przebieg uroczystości. Bogumił Fura