Kolędujmy w miejskiej szopce

Trwa Festiwal Bożego Narodzenia i kolędowanie w miejskiej szopce na Placu Litewskim. Wspólne muzykowanie i śpiewanie kolęd, oczywiście z zachowaniem reguł sanitarnych i dystansu, potrwa do 5 stycznia.


Rozpoczął je w ubiegły wtorek zespół Golden Life, w którego wykonaniu można było posłuchać najbardziej popularnych kolęd oraz świątecznych utworów w specjalnej rockowej aranżacji. Ratusz zaprasza do kolędowania lublinian i zachęca do występów w szopce lokalne grupy i zespoły wokalno-instrumentalne. Formularz zgłoszeniowy należy dostarczyć do Biura Marketingu Miasta (ul. Rynek 8) lub przesłać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres swieta@lublin.eu.

Pozostało jeszcze kilka wolnych terminów, a harmonogram jest regularnie aktualizowany na stronie: swieta.lublin.eu w zakładce „kolędowanie w szopce”. Na dziś repertuar kolędowania przedstawia się następująco: 21 grudnia (wtorek) wystąpią: o godz. 10:00 – Szkoła Podstawowa nr 16 im. Fryderyka Chopina, o 10:30 – Przedszkole Król Maciuś I, o 11:00 – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 oraz Przedszkole nr 5 – godz. 11:30. W środę (22 grudnia): o godz. 16:00 – Lubelskie Babie Lato oraz Rytm i Melodia Szkoła Muzyczna o godz. 16:45 i 17:15. 3 stycznia (poniedziałek) o godz. 10:00 wystąpi Zespół Przedszkolny nr 1, 4 stycznia (wtorek): o 10:00 – Niepubliczne Przedszkole Król Maciuś II, a o 10:30 Przedszkole nr 33 im. Kubusia Puchatka.

Ostatniego dnia miejskiego kolędowania – 5 stycznia będzie można posłuchać kolęd w wykonaniu grup z: Szkoły Podstawowej nr 29 im. Adama Mickiewicza o godz. 9:30, Przedszkola nr 7 o godz. 10:00, Przedszkola nr 4 o godz. 10:30 i Przedszkola z Oddziałem Integracyjnym nr 70 o godz. 11:00.

– Wspólne kolędowanie w szopce bożonarodzeniowej stało się już tradycją lubelskiego Festiwalu Bożego Narodzenia. Niech będzie ono dla nas źródłem radości i odskocznią od pandemicznej codzienności. Zapraszamy również do udziału w dostosowanych do sytuacji epidemicznej pozostałych wydarzeniach Festiwalu, m.in. warsztatach rękodzieła, warsztatach kulinarnych czy przedstawieniach – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji. Opr. ZM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here