Kolejna inwestycja SPSK Nr 4

Ponad 26 mln złotych ma kosztować budowa nowego budynku Klinicznego Oddziału Sztucznej Nerki SPSK Nr 4 w Lublinie oraz przebudowa i modernizacja istniejących pomieszczeń Klinicznego Oddziału Nefrologii. Nowy, dwukondygnacyjny obiekt stanie po zachodniej stronie szpitala przy Jaczewskiego, nieopodal Izby Przyjęć Planowych. Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach projektu utworzenia Ponadregionalnego Uniwersyteckiego Centrum Nefrologii i Hemodializ.

O podpisaniu wartej 26,6 mln zł umowy na zaprojektowanie i budowę oddziału poinformowali w ubiegły czwartek, na konferencji prasowej, rektor UM, prof. Wojciech Załuska, dyrektor naczelny SPSK Nr 4, dr Radosław Starownik i zastępca dyrektora ds. infrastruktury i inwestycji, Rafał Grzeszczak.

– Budujemy Ośrodek Dializ, jako pierwszy etap inwestycji, która będzie rozwijała przestrzeń w obszarze chorób nerek. Zaplanowana jest również modernizacja i przebudowa oddziału. Chcemy pozyskać nową przestrzeń, która wpisze się w nowoczesną koncepcję leczenia – mówił podczas konferencji dyr. Radosław Starownik.

– Utworzenie Ponadregionalnego Uniwersyteckiego Centrum Nefrologii i Hemodializ zwiększy dostęp pacjentów do świadczonych usług nie tylko z makroregionu lubelskiego, ale także z całego kraju i zagranicy. W ramach nowo powstającego Klinicznego Oddziału Sztucznej Nerki SPSK Nr 4 planowany jest rozwój oraz rozbudowa Ośrodka Ambulatoryjnej Dializoterapii Otrzewnowej, w którym prowadzona będzie opieka nad pacjentami ze schyłkową niewydolnością nerek leczonymi nerkozastępczo metodą dializy otrzewnowej. Kolejnym efektem realizacji projektu będzie skrócenie czasu hospitalizacji oraz szerokie wykonywanie wysoko opłacalnych procedur – podkreślał rektor Wojciech Załuska, który na co dzień kieruje również Klinicznym Oddziałem Nefrologii SPSK nr 4.

Nowy oddział  i modernizacja pozwoli nie tylko na podwyższenie jakości i dostępności świadczonych usług medycznych, ale również zwiększenie komfortu pacjentów i poprawę warunków pracy personelu szpitala.

Inwestycja ma kosztować 26,6 mln. Będzie sfinansowana z dotacji Ministerstwa Zdrowia i środków własnych szpitala.

Opr. ZM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here