Kolejna mamuśka z promilami

To, co się dzieje w te wakacje we Włodawie i Okunince to już jakaś epidemia. Tamtejsza policja czterokrotnie podejmowała interwencje dotyczące opiekowania się małymi dziećmi przez pijanych rodziców. Ostatnia z nich miała miejsce w niedzielę, kiedy to mająca niemal 3 promile matka „pilnowała” na festynie 3-letniej córeczki.

W niedzielę (29 lipca) około godziny 21 dyżurny włodawskiej policji został powiadomiony przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej, że znajdująca się pod wyraźnym działaniem alkoholu kobieta sprawuje opiekę nad małym dzieckiem. – Kobieta wraz z 3-letnią córeczką przebywała na festynie odbywającym się na terenie miasta – mówi Bożena Szymańska z KPP we Włodawie. – Skierowani na miejsce policjanci poddali badaniu na stan trzeźwości 27-letnią matkę, która miała blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Mieszkająca na terenie gminy Włodawa babcia przejęła opiekę nad dzieckiem, zaś 27-latka trafiła do pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

O jej dalszym losie zadecyduje prokurator. Za narażenie na utratę życia lub zdrowia zgodnie z kodeksem karnym grozi do 5 lat pozbawienia wolności. O zdarzeniu został też powiadomiony Sąd Rodzinny i Nieletnich.

W te wakacje to już trzecia pijana matka zatrzymana przez policjantów. Czarną serię rodziców po alkoholu zapoczątkował w czerwcu tatuś małego chłopczyka, który spał zamiast zajmować się dzieckiem. To, pozostawione same sobie, spacerowało po parapecie otwartego okna na pierwszym piętrze bloku. Tylko szybka reakcja przechodniów sprawiła, że chłopiec nie wypadł. (bm)