Kolejna porcja drogowych utrudnień

Przebudowa skrzyżowania ul. Krochmalnej z ul. Diamentową

Około dwóch tygodni potrwają kolejne utrudnienia w rejonie przebudowywanego skrzyżowania ul. Krochmalnej z ul. Diamentową.


Wykonawca robót przystąpi do naprawy południowej jezdni Krochmalnej, czyli tej, która biegnie po stronie boiska. Naprawa będzie polegała na „usunięciu istniejącej i budowie nowej konstrukcji jezdni”. Na czas prac jezdnia zostanie wyłączona z ruchu. W rejonie skrzyżowania pojawią się zatem kolejne utrudnienia.

Na czym będą polegać? – Na przeniesieniu ruchu w obu kierunkach na jezdnię północną, czyli biegnącą po stronie klubu jeździeckiego. Kierowcy będą mieć do dyspozycji po jednym pasie ruchu w każdym kierunku – mówi Karol Kieliszek z biura prasowego ratusza.

Co zmiany oznaczają w praktyce? – Ruch od strony ul. Jana Pawła II i ul. Nadbystrzyckiej w kierunku Wrotkowa lub dworca PKP będzie się odbywał w następujący sposób: na jezdnię północną pojazdy będą przejeżdżać przez pas rozdziału przed mostami i wrócą na jezdnię południową tuż za wiaduktem kolejowym. Dalsza jazda w kierunku Krochmalnej będzie wymagała, tak jak obecnie, wykonania manewru zawracania na skrzyżowaniu ul. Diamentowej z ul. Wrotkowską – tłumaczy.

Kierowców jadących od strony dworca PKP w kierunku Wrotkowa w dalszym ciągu będzie obowiązywał „nakaz skrętu w prawo z wlotu jedno-jezdniowej ul. Krochmalnej w kierunku ul. Jana Pawła II”. – Manewr zawracania będzie jednak możliwy nie tak jak teraz, czyli za mostami, a na skrzyżowaniu z ul. Nadbystrzycką – dodaje Kieliszek.

Wprowadzenie zmian mogą opóźnić np. opady deszczu. Tego typu utrudnienia powinny potrwać dwa tygodnie. Nie będą dotyczyć kierowców jadących od Wrotkowskiej i Diamentowej w kierunku dworca PKP lub Czubów. GR