Kolejna próba z dachem

Trwają starania miasta o budowę dachu nad muszlą koncertową w Ogrodzie Saskim.


Zamówienie na roboty budowlane ogłoszono pod koniec stycznia. – Termin zakończenia robót to cztery miesiące od daty zawarcia umowy. Mamy nadzieję, że prace uda się zakończyć przed rozpoczęciem sezonu kulturalno-turystycznego – mówi Beata Krzyżanowska, rzecznik prasowy prezydenta Lublina.
„Serial z dachem”, bo tak to można określić, trwa już kilka lat. Mimo poprawek dach dalej przecieka. W końcu zdecydowano się na rozbiórkę. Przetargi ogłaszane w minionym roku nie przyniosły rezultatów. Wykonawcy życzyli sobie więcej niż przewidywał ratusz.
Muszla koncertowa jest niewątpliwie miejscem z potencjałem. Pod starym dachem organizowano tu jedną ze scen sylwestrowych czy Lubelski Festiwal Folkloru i mnóstwo innych imprez.
Do dziś zwraca na to uwagę radny Marcin Nowak (Wspólny Lublin), regularnie wnosząc interpelacje do prezydenta miasta o rozwiązanie sytuacji. – Musimy uporać się z tym zadaniem. Dołóżmy środków i starań – komentuje.
Wyremontowana muszla ma mieć nie tylko nowy dach z membraną z PVC. Poprawione zostanie podłoga i elewacja. Syntetyczna tkanina w zadaszeniu ma być elastyczna i jednocześnie nie wpływać na konstrukcję dachu.
Miasto czeka na oferty do 19 lutego. BCH