Kolejna tragedia w Lechówce

Był dobrym kierowcą. Nie mamy pojęcia, co takiego mogło się stać – mówią ze łzami w oczach znajomi tragicznie zmarłego 36-latka. Chwilę po godzinie 4 rano mężczyzna zjechał na czołówkę z busem. Zginął na miejscu.

– Był dobrym wychowawcą i pedagogiem, zaangażowanym w działalność drużyny harcerskiej. Nie możemy uwierzyć w to, że już go więcej nie zobaczymy – wspominają zmarłego uczniowie szkoły.

W poniedziałek (18 października) ich ulubiony nauczyciel podróżował sam drogą krajową nr 12. Słońce jeszcze nie wzeszło, gdy wracał do Dubienki, do domu. Nagle w Lechówce w gminie Siedliszcze, z nieznanych na ten moment przyczyn, mercedes 36-latka zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z busem marki Volkswagen, którym kierował 37-letni mieszkaniec gminy Kamień.

– Informacja o wypadku wpłynęła na stanowisko kierowania o godzinie 4:07 – mówi bryg. Wojciech Chudoba, zastępca komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie. – Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do kierowcy uwięzionego w mercedesie – dodaje brygadier Chudoba.

Niestety, nie było już podstaw do reanimacji. 36-latek zmarł na miejscu w wyniku poniesionych w wypadku obrażeń. Karetka pogotowia zabrała do szpitala rannego pasażera busa.

– Na czas czynności z udziałem prokuratora droga była całkowicie zablokowana. Policjanci zorganizowali objazdy – informuje komisarz Ewa Czyż, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

To miejsce jest przeklęte

Policja pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Chełmie wyjaśnia okoliczności tragicznego wypadku, w którym życie stracił młody nauczyciel. Jednocześnie zwraca się z apelem do osób, które były bezpośrednimi świadkami lub też posiadają informacje na temat wcześniejszej makabry w Lechówce.

Do katastrofy w ruchu lądowym doszło 2 sierpnia br. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń służb, kierowca tira z naczepą (62-latek z Łęcznej) jechał od strony Lublina. Wyprzedzał całą kolumnę pojazdów, nie bacząc na zagrożenie i jadące z naprzeciwka samochody. Zmusił kierowcę renault do ucieczki, w efekcie czego 62-latek z gm. Siedliszcze zjechał na lewy pas ruchu i zderzył się z busem pasażerskim z Hrubieszowa.

– Śmierć na miejscu poniósł kierujący samochodem osobowym oraz pasażerka busa. Kolejne dwie osoby zmarły w szpitalu – mówi rzecznik chełmskiej policji. – Funkcjonariusze ustalili, że kierujący Scanią wyprzedzał też między innymi samochód marki Iveco koloru jasnego, którego danych personalnych kierowcy dotychczas nie ustalono. Wszystkie osoby, które były świadkami tego zdarzenia, bądź też posiadają informacje w tej sprawie, proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Chełmie pod numerem telefonu 47 813 1210 lub alarmowym 112 – apeluje komisarz Czyż. (pc, fot. KMP i KM PSP Chełm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here