Kolejne nakładki

Nowy odcinek drogi gminnej w Leszczanach

Jedne inwestycje drogowe w gminie Żmudź się kończą, drugie zaczynają. Urzędnicy szukają wykonawcy nakładki asfaltowej w Wołkowianach i Leszczanach.

W ostatnim czasie trwały prace drogowe i montaż oświetlenia przy ul. Brzozowej w Żmudzi. Zakończyła się przebudowa odcinka drogi w Maziarni, dobiegają końca prace drogowe na jednym z odcinków drogi w Leszczanach. Ostatnio żmudzcy urzędnicy opublikowali też zapytanie ofertowe na realizację zadania pod nazwą „Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Wołkowiany”.

Na tę inwestycję gmina Żmudź dostała 80 tys. zł z marszałkowskiej puli Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych. Edyta Niezgoda, wójt gminy Żmudź, cieszy się, bo to największe takie rozdanie z FOGR-u w historii gminy. Po tym, jak urzędnicy wybiorą wykonawcę i podpiszą z nim umowę ma on 50 dni na realizację zamówienia.

Nowa nakładka asfaltowa w Wołkowianach ma mieć 310 metrów długości. W planach jest jeszcze remont odcinka drogi relacji Leszczany-Koczów i do tego żmudzcy urzędnicy też szukają wykonawcy w zapytaniu ofertowym. Do remontu przewidziano 271 metrów drogi. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here