Kolejne przemyty udaremnione

Czterech zatrzymanych przemytników oraz znaczna ilość zabezpieczonych nielegalnych papierosów to kolejne efekty skutecznych działań prowadzonych przez funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.


– W czwartek (11 lipca) strażnicy graniczni z Placówki SG w Woli Uhruskiej, podczas prowadzonych działań w rejonie granicy państwa, zauważyli osoby niosące znad rzeki granicznej Bug duże pakunki – mówi por. SG Dariusz Sienicki z NOSG w Chełmie. – Przybyły na miejsce patrol po krótkim pościgu zatrzymał trzech mężczyzn. Podczas ich kontroli ustalono, iż są oni obywatelami Ukrainy.

W zabezpieczonych przy nich pudłach, które były owinięte w tkaninę maskującą, znajdowały się papierosy bez polskich znaków akcyzy o wartości ponad 140 tys. zł. Ujawniona kontrabanda została wcześniej przemycona z Ukrainy do Polski przez Bug.

Wszyscy zatrzymani Ukraińcy odpowiedzą teraz za nielegalne przekroczenie granicy państwowej oraz przestępstwo skarbowe. W toku dalszych czynności okazało się również, iż jeden z zatrzymanych, figuruje w bazach danych jako osoba poszukiwana w celu odbycia kary w zakładzie karnym – wylicza Sienicki.

Kilka dni wcześniej, na tym samym odcinku granicy pogranicznicy zatrzymali innego przemytnika. Wprawdzie próbował on uciekać, ale został zatrzymany po krótkim pościgu. W jego Audi A6 znaleziono duże, owinięte w foliowe worki tekturowe pudła, w których znajdowało się 18 tys. paczek papierosów o wartości ponad 250 tys. zł. (b)