Kolejne roszady w Nowinach?

fot. Google Maps, Robert Lewicki

Wyników kontroli w DPS w Nowinach jeszcze nie pokazano, a podobno powiat już szuka następcy kierownika ds. administracyjnych, blisko związanego z dyrektorem Marcinem Kopciewiczem.

Marcin Kopciewicz – dyrektor DPS w Nowinach i Piotr Kowalczyk – kierownik administracyjny tej placówki są na zwolnieniach lekarskich. Obowiązki Kopciewicza przejęła już jakiś czas temu Aneta Lipiec. Przy okazji tej zmiany powiat powołał zastępcę dyrektora. Teraz mówi się, że dojdzie do kolejnej roszady, bo placówka nie może funkcjonować bez kierownika administracyjnego.

Po starostwie poszła pogłoska, że ma nim zostać Marek Kaczmarski, który zajmuje się sprawami obrony cywilnej. – To nieprawda, nie rozważaliśmy tego – mówi Jerzy Kwiatkowski, wicestarosta chełmski. Przyznaje jednak, że rozważano, by wśród pracowników powiatu szukać zastępstwa na stanowisko.

Stąd pojawiła się inna pogłoska, że propozycję miał dostać Grzegorz Dudczak z wydziału rolnictwa (wcześniej był jego dyrektorem, a miał i zawodowy epizod w gminie Leśniowice, gdzie był zastępcą wójta, ale z powodu „różnicy charakterów” wrócił do powiatu).

– Tak naprawdę nie mamy jeszcze kandydata – mówi J. Kwiatkowski. – Zakończyła się kontrola w Nowinach, która pokazała nieprawidłowości. Teraz chcemy, aby odnieśli się do nich dyrektor i kierownik. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here