Kolejne utrudnienia od poniedziałku

Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie informuje o zamknięciu ul. Smoluchowskiego na odcinku od ul. Nowy Świat do zjazdu publicznego przy hurtowni Egen. Objazd zacznie obowiązywać 16 kwietnia od godziny 14.00. Poprowadzony będzie ulicami Wrotkowską oraz Inżynierską.

Utrudnienia spowodowane są budową nowego odcinka drogi łączącej ul. Kunickiego z ul. Wrotkowską oraz budową bezkolizyjnego skrzyżowania z bocznicą kolejową. Zmiany spowodowane zamknięciem ul. Smoluchowskiego będą miały wpływ na funkcjonowanie nocnej komunikacji w tym rejonie. – Wprowadzony zostaje następujący objazd dla linii nocnej N3: w kierunku Abramowic: … – Nowy Świat – Wrotkowska – Inżynierska – Smoluchowskiego – … . W kierunku Skansenu: Abramowicka – Kunickiego – Lubelskiego Lipca 80– … [z pominięciem ulic: Herberta i Nowy Świat]. W związku z powyższym w czasie trwania objazdu autobusy komunikacji nocnej nie będą obsługiwać przystanków:

Młodzieżowa 01, Szpital Kolejowy 01, Herberta 01, Smoluchowskiego 02, Nowy Świat 02 i Leśna 02 – informuje Anna Zalewska, podinspektor Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie. zmiana w komunikacji nocnej zacznie się w nocy z 16 na 17 kwietnia i potrwa do odwołania. (EM.K.)