Kolejny krok do oczyszczalni

Przebudowa oczyszczalni ścieków w gminie Leśniowice to konieczność. Leśniowiccy urzędnicy zlecili przygotowanie koncepcji jej budowy.

Gmina Leśniowice jest jedną z najmniej skanalizowanych gmin w województwie lubelskim. Jej mieszkańcy mają nadzieję, że wkrótce się to zmieni i jest na to szansa. Podpisana przez Joannę Jabłońską, wójt gminy Leśniowice i Bartosza Sołowieja, reprezentującego Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, umowa dotyczy przygotowania koncepcji budowy hybrydowo – hydrofitowej oczyszczalni ścieków wraz z systemem kanalizacji w gminie Leśniowice. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii oczyszczania opracowanej przez lubelskich naukowców, ścieki mają już nie zagrażać środowisku naturalnemu.

– Badania naukowe pokazują, że substancje zawarte w nieoczyszczonej wodzie, wracającej do naturalnego obiegu, zwiększają ryzyko zachorowań na różnego rodzaju nowotwory – mówi wójt Jabłońska. – Nowoczesna i ekologiczna oczyszczalnia ścieków to w głównej mierze dbanie o środowisko naturalne oraz znaczna poprawa jakości życia naszych mieszkańców. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here