Kolejny radny w miejskiej spółce

Po Macieju Baranowskim, Piotrze Malinowskim, Piotrze Krawczuku vel Walczuku radny Kamil Błaszczuk jest kolejnym, który znalazł zatrudnienie w miejskiej spółce. W Chełmskim Parku Wodnym i Targowiskach Miejskich ma być odpowiedzialny za inwestycje i pozyskiwać na nie fundusze.

Miejskie spółki niemal w każdej kadencji są swoistą przechowalnią dla grupy radnych, zwłaszcza tych, którzy w głosowaniach na sesjach wspierają działania prezydenta miasta. Tak było za prezydentury Henryka Dżamana, potem Krzysztofa Grabczuka, następnie przez dwanaście lat – Agaty Fisz i tak jest obecnie.

W miejskich spółkach w tej kadencji pracę dostali Piotr Malinowski i Piotr Krawczuk vel Walczuk, którzy trafili do MPGK. A z tej właśnie spółki do MPEC przeniósł się Maciej Baranowski. I choć wszyscy trzej nie należą do tego samego klubu radnych, oprócz tego, że pracują w komunalnych spółkach, łączy ich jeszcze jedno. W najważniejszych głosowaniach na plenarnych posiedzeniach zawsze popierają przedstawione przez prezydenta Jakuba Banaszka projekty.

Do grona radnych, którzy w obecnej kadencji znaleźli zatrudnienie w miejskiej spółce, dołączył Kamil Błaszczuk. Przez ponad rok był dyrektorem biura poselskiego Anny Dąbrowskiej-Banaszek. Na przełomie czerwca i lipca br. posadę w biurze zamienił na samodzielne stanowisko do spraw rozwoju i inwestycji w Chełmskim Parku Wodnym i Targowiskach Miejskich. W spółce, która co roku od oddania do użytku aquaparku przynosi straty, został specem od inwestycji. Dodatkowo ma na nie pozyskiwać zewnętrzne fundusze.

Kamil Błaszczuk do rady miasta dostał się z jednym z najlepszych wyników wyborczych. Objął nawet funkcję szefa klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości, ale w listopadzie minionego roku nie tylko z niej zrezygnował, ale także oddał partyjną legitymację.

Błaszczuk z miejską spółką na razie związał się na okres próbny. (j)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here