Kolejny rekord lotniska

Port Lotniczy Lublin z miesiąca na miesiąc poprawia swoje wyniki w liczbie odprawionych pasażerów

Lipiec 2017 był kolejnym bardzo dobrym miesiącem dla Portu Lotniczego Lubin. Nasze lotnisko obsłużyło ponad 45,5 tys. pasażerów. To dotychczasowy rekord.


Całkiem niedawno pisaliśmy, że czerwiec był dla Portu Lotniczego Lublin bardzo dobrym miesiącem, bo skorzystało z niego o 15 proc. pasażerów więcej niż w analogicznym okresie roku 2016. Jak się okazuje, na lepszy wynik nie trzeba było długo czekać. W lipcu na świdnickim lotnisku odprawiono w sumie 45 559 pasażerów. To o 16,16 proc. więcej niż w lipcu 2016 roku (wówczas obsłużono 39 221 podróżnych). Tym samym został pobity rekord z sierpnia ubiegłego roku, kiedy w PLL odprawiono ponad 40 tys. podróżnych.
– Lipiec był najlepszym miesiącem w całej, niespełna pięcioletniej, historii Portu Lotniczego Lublin. To efekt uruchomionych połączeń sezonu letniego oraz sporego nimi zainteresowania. Z naszego lotniska można odlecieć do 13 miast w tym są codzienne rejsy do Monachium, Londynu oraz Dublina, Eindhoven, Burgas, Heraklionu czy Tel Awiwu – te połączenia oferuje dwóch przewoźników. W sprzedaży są kolejne trzy nowe kierunki: Kijów, Mediolan i Werona – komentuje Piotr Jankowski, rzecznik PLL.
Liczba operacji lotniczych przeprowadzonych w lipcu wyniosła 501, co również stanowi wzrost (dokładnie o 35,41 proc.) w stosunku do lipca ubiegłego roku, kiedy było ich 370.
– Pod koniec lipca w Porcie Lotniczym Lublin wylądował przekierowany samolot Airbus A320 linii Wizz Air lecący z Bukaresztu do Warszawy. Przekierowanie nastąpiło z powodu silnej burzy, która przechodziła nad Okęciem. Ta operacja i pasażerowie również powiększyli statystyki portu – dodaje P. Jankowski.
W lipcu padł także rekord w liczbie pasażerów obsłużonych w ciągu jednego tygodnia.
Pierwszy tydzień lipca był pierwszym w historii lubelskiego lotniska, w którym obsłużono ponad 10 tys. pasażerów. Dokładnie było ich 10 479. (w)