„Kolejówka” zrobiona na szaro

„Kolejówka” dzięki termomodernizacji zyskała również gustowną elewację

Chodzi o nową elewację w gustownych szarościach, którą budynki Zespołu Szkół Transportowo-Komunikacyjnych przy ul. Zemborzyckiej zyskały dzięki prowadzonej właśnie termomodernizacji. Ale to nie jedyna zmiana, jaka w ramach inwestycji czeka popularną „Kolejówkę”.

– W kompleksie budynków ZSTK (szkoły i sali gimnastycznej z łącznikiem) prowadzone są standardowe prace w zakresie wymiany instalacji centralnego ogrzewania oraz ociepleniowe fundamentów, ścian zewnętrznych z wykonaniem nowych elewacji, a także wymianą stolarki okiennej, pokrycia dachowego i budową drogi pożarowej – informuje Monika Głazik z lubelskiego magistratu.

Roboty w ramach kontraktu z Urzędem Miasta Lublin prowadzi tu lubelska spółka Edach, która otrzyma za nie ok. 4,6 mln zł. Całość prac powinna zostać zrealizowana do końca sierpnia przyszłego roku. Urzędnicy zapewniają, że termin ten nie jest obecnie zagrożony. Prace są już bowiem mocno zaawansowane.

– Aktualnie przed budynkiem ZSTK trwają prace nad budową drogi pożarowej. Zakończyły się już prace instalacyjne w zakresie centralnego ogrzewania, zostały wymienione wszystkie okna i pokrycie części dachów. Stan zaawansowania robót wynosi około 60-70% – dodaje Monika Głazik.

Termomodernizacja obiektu ZSTK uzyskała wsparcie z funduszy Unii Europejskiej w ramach zadania: Poprawa efektywności energetycznej obiektów użyteczności publicznej w Lublinie. Całkowita wartość projektu to niespełna 13,5 mln zł, przy dofinansowaniu sięgającym niespełna 8 mln zł. Obecnie do wszystkich oddziałów technikum i szkoły branżowej w ramach Zespołu Szkół Transportowo-Komunikacyjnych uczęszcza łącznie 635 uczniów. Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here