Komfortowe dwie gwiazdki w awangardowej obudowie

Obiekt choć formalnie będzie „tylko” dwugwiazdkowy, faktycznie oferował będzie komfort obowiązujący w hotelach wyżej kategorii. Kontrowersje wśród lublinian budzi jednak sama fasada budynku

Dobiega końca budowa hotelu B&B Lublin Centrum przy ul. Dolnej 3-go Maja. Już wkrótce do dyspozycji gości będzie 130 klimatyzowanych i wyciszonych pokoi z łazienkami, zapewniając komfortowy pobyt dla maksymalnie 284 osób. Parking podziemny pomieści blisko 40 samochodów. Wygląd i komponowanie się samej awangardowej fasady budynku z otoczeniem budzi jednak skrajne opinie.


B&B Hotels Polska Sp. z o.o. , dla której lubelski hotel będzie dziewiątym obiektem w kraju pozwolenie na budowę przy ul. Dolnej 3 Maja 7, 7a, 9 od Urzędu Miasta Lublin otrzymała jeszcze w 2018 roku. Pierwotnie zakładano, że obiekt powstanie do końca kwietnia 2020 roku. Prace budowlane związane z fundamentami budynku rozpoczęły się jednak dopiero w październiku 2019 r. i choć generalny wykonawca Instalbud-Rzeszów od początku narzucił ekspresowe tempo, wiadomo było, że ubiegłoroczny termin zakończenia prac będzie nierealny. Na jego wydłużenie w dużej mierze wpływ miała pandemia, która wydłużyła terminy dostaw materiałów na budowę.

Aktualnie w obiekcie trwają prace wykończeniowe. –  Chcielibyśmy, aby hotel B&B Lublin Centrum przyjął pierwszych gości jak najszybciej. Liczymy, że uda nam się to w czwartym kwartale tego roku. Dokładna data otwarcia hotelu B&B Lublin Centrum będzie zależała od tego, kiedy otrzymamy pozwolenie na użytkowanie obiektu – mówi Béatrice Bouchet, prezes zarządu B&B Hotels Polska.

Hotel w Lublinie zostanie skategoryzowany jako obiekt 2-gwiazdkowy i w porównaniu do innych, funkcjonujących w kategorii hoteli ekonomicznych, będzie wyróżniał się indywidualnym designem powierzchni parteru, gdzie zlokalizowana będzie recepcja, sala śniadaniowa i sala konferencyjna. Oferował będzie 130 klimatyzowanych i wyciszonych pokoi z łazienkami, zapewniając komfortowy pobyt dla maksymalnie 284 gości. Parking podziemny pomieści 39 samochodów. Uzupełnieniem oferty będzie sala konferencyjna o powierzchni 34 m2, wyposażona w nowoczesny sprzęt audiowizualny.

– Nasza oferta cenowa będzie bardzo zróżnicowana i dostosowana do lokalizacji. Wszystkie oferty będzie można wkrótce znaleźć na naszej stronie internetowej www.hotelbb.com. B&B Hotels Polska jest partnerem programu Karta Dużej Rodziny, która oferuje system zniżek i uprawnień dla rodzin, dlatego jesteśmy przekonani, że każdy z naszych gości – czy to podróżujących służbowo czy turystycznie – znajdzie odpowiednią ofertę dla siebie –  dodają przedstawiciele B&B Hotels Polska Sp. z o.o.

Hotel w Lublinie będzie już dziewiątym, ale z pewnością nie ostatnim obiektem B&B Hotels w Polsce. Warto zaznaczyć, że skategoryzowanie obiektów jako dwugwiazdkowe nie jest w tej chwili regułą odnoszącą się do wszystkich hoteli w tej sieci. Przykładowo hotel B&B Nowy Targ skategoryzowany jest jako 3-gwiazdkowy, a hotel B&B Rzeszów jako 4-gwiazdkowy.

Od kilkunastu dni, po zdjęciu siatek zabezpieczających prace budowlane, w pełnej okazałości objawiła się bryła i elewacja pięciokondygnacyjnego budynku, obniżającego się tarasowo w kierunku al. Solidarności. Opinie na temat designu jego fasady i jej komponowania się z otoczeniem są skrajne. Jednym się podoba, ale nie brakuje też głosów, że obiekt sprawia wrażenie przytłaczającej ulicę, blaszanej, sześciennej puszki, niepasującej do sąsiedztwa. BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here