Komfortowe dwie gwiazdki w awangardowej obudowie

Obiekt choć formalnie będzie „tylko” dwugwiazdkowy, faktycznie oferował będzie komfort obowiązujący w hotelach wyżej kategorii. Kontrowersje wśród lublinian budzi jednak sama fasada budynku

Dobiega końca budowa hotelu B&B Lublin Centrum przy ul. Dolnej 3-go Maja. Już wkrótce do dyspozycji gości będzie 130 klimatyzowanych i wyciszonych pokoi z łazienkami, zapewniając komfortowy pobyt dla maksymalnie 284 osób. Parking podziemny pomieści blisko 40 samochodów. Wygląd i komponowanie się samej awangardowej fasady budynku z otoczeniem budzi jednak skrajne opinie.


B&B Hotels Polska Sp. z o.o. , dla której lubelski hotel będzie dziewiątym obiektem w kraju pozwolenie na budowę przy ul. Dolnej 3 Maja 7, 7a, 9 od Urzędu Miasta Lublin otrzymała jeszcze w 2018 roku. Pierwotnie zakładano, że obiekt powstanie do końca kwietnia 2020 roku. Prace budowlane związane z fundamentami budynku rozpoczęły się jednak dopiero w październiku 2019 r. i choć generalny wykonawca Instalbud-Rzeszów od początku narzucił ekspresowe tempo, wiadomo było, że ubiegłoroczny termin zakończenia prac będzie nierealny. Na jego wydłużenie w dużej mierze wpływ miała pandemia, która wydłużyła terminy dostaw materiałów na budowę.

Aktualnie w obiekcie trwają prace wykończeniowe. –  Chcielibyśmy, aby hotel B&B Lublin Centrum przyjął pierwszych gości jak najszybciej. Liczymy, że uda nam się to w czwartym kwartale tego roku. Dokładna data otwarcia hotelu B&B Lublin Centrum będzie zależała od tego, kiedy otrzymamy pozwolenie na użytkowanie obiektu – mówi Béatrice Bouchet, prezes zarządu B&B Hotels Polska.

Hotel w Lublinie zostanie skategoryzowany jako obiekt 2-gwiazdkowy i w porównaniu do innych, funkcjonujących w kategorii hoteli ekonomicznych, będzie wyróżniał się indywidualnym designem powierzchni parteru, gdzie zlokalizowana będzie recepcja, sala śniadaniowa i sala konferencyjna. Oferował będzie 130 klimatyzowanych i wyciszonych pokoi z łazienkami, zapewniając komfortowy pobyt dla maksymalnie 284 gości. Parking podziemny pomieści 39 samochodów. Uzupełnieniem oferty będzie sala konferencyjna o powierzchni 34 m2, wyposażona w nowoczesny sprzęt audiowizualny.

– Nasza oferta cenowa będzie bardzo zróżnicowana i dostosowana do lokalizacji. Wszystkie oferty będzie można wkrótce znaleźć na naszej stronie internetowej www.hotelbb.com. B&B Hotels Polska jest partnerem programu Karta Dużej Rodziny, która oferuje system zniżek i uprawnień dla rodzin, dlatego jesteśmy przekonani, że każdy z naszych gości – czy to podróżujących służbowo czy turystycznie – znajdzie odpowiednią ofertę dla siebie –  dodają przedstawiciele B&B Hotels Polska Sp. z o.o.

Hotel w Lublinie będzie już dziewiątym, ale z pewnością nie ostatnim obiektem B&B Hotels w Polsce. Warto zaznaczyć, że skategoryzowanie obiektów jako dwugwiazdkowe nie jest w tej chwili regułą odnoszącą się do wszystkich hoteli w tej sieci. Przykładowo hotel B&B Nowy Targ skategoryzowany jest jako 3-gwiazdkowy, a hotel B&B Rzeszów jako 4-gwiazdkowy.

Od kilkunastu dni, po zdjęciu siatek zabezpieczających prace budowlane, w pełnej okazałości objawiła się bryła i elewacja pięciokondygnacyjnego budynku, obniżającego się tarasowo w kierunku al. Solidarności. Opinie na temat designu jego fasady i jej komponowania się z otoczeniem są skrajne. Jednym się podoba, ale nie brakuje też głosów, że obiekt sprawia wrażenie przytłaczającej ulicę, blaszanej, sześciennej puszki, niepasującej do sąsiedztwa. BS