Komfortowo i bezpiecznie

Dzieci z Sawina i okolicznych miejscowości wreszcie dojadą do szkół bezpiecznie i w komfortowych warunkach nowoczesnym autobusem. Gmina kupiła zaplanowany w budżecie pojazd marki „Bova Futura”, który zabierze na pokład 47 pasażerów. Auto kosztowało niespełna 230 tys. zł.

Dotychczasowy autobus, którym gmina dowoziła dzieci do szkół, z powodu złego stanu technicznego nie nadaje się już do eksploatacji. Naprawa jest nieopłacalna, dlatego też wójt gminy Sawin, Dariusz Ćwir, zdecydował o zaplanowaniu w budżecie gminy pieniędzy na zakup nowszego pojazdu. Początkowo sądził, że na ten cel wystarczy około 80 tys. zł, ale radni uznali, iż za takie pieniądze gmina nie będzie w stanie kupić używanego autokaru w dobrym stanie, w dodatku z niedużym przebiegiem kilometrów. Na ich wniosek kwota w budżecie na zakup autobusu wzrosła do 250 000 zł.

Autokar gmina ostatecznie zamówiła w firmie „Sim-Bus” w Małopolsce. Wybór padł na ośmioletni pojazd marki „Bova Futura”. – Autobus nie ma jeszcze przejechanych 250 tys. kilometrów. Nie ukrywam, że zanim zdecydowaliśmy się na zakup tego samochodu, poprosiliśmy eksperta od mechaniki ze spółki PKS o dokładne sprawdzenie stanu technicznego. Auto, mimo że ma osiem lat, wygląda jak nowe – twierdzi Dariusz Ćwir, wójt gminy Sawin.

Za autokar, który na pokład jest w stanie zabrać 47 osób, gmina zapłaciła 227 550 zł brutto. Pojazd został odebrany w środę 16 czerwca br. Dzieci do szkół z gminy Sawin już dojeżdżają w komfortowych warunkach. – Ten zakup był konieczny, gmina nie może oszczędzać na bezpieczeństwie dzieci. Cieszę się, że udało się nam trafić na autokar, który w stu procentach spełnia nasze oczekiwania i w dodatku zmieściliśmy się w zaplanowanej kwocie. Autobus w weekendy będzie też służył lokalnej społeczności – mówi Dariusz Ćwir. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here