Komplet punktów został w Świdniku i Lublinie

Motor pokonał w sobotę na Arenie Lublin zespół z Dębicy 1:0 i nadal pozostaje jednym z dwóch zespołów w lidze (obok Sokoła Sieniawa), który nie przegrał jeszcze w tym sezonie meczu u siebie

To był świetny weekend w wykonaniu naszych trzecioligowców. Avia pokonała w Świdniku 2:1 rezerwy kieleckiej Korony, lidera rozgrywek. Motor na Arenie Lublin uporał się z Wisłoką Dębica, wygrywając 1:0.

Bohaterem meczu w Świdniku okazał się niezawodny Wojciech Białek. Najlepszy strzelec Avii już w 6. minucie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Bartoszu Mroczku. Na drugą bramkę 37-latka trzeba było czekać dokładnie 70 minut. Napastnik Avii w zamieszaniu pod bramką gości zachował najwięcej zimnej krwi i sprytnym strzałem tuż obok bramkarza umieścił piłkę w siatce. Po chwili Białek stanął przed szansą ustrzelenia hat-tricka. Niestety, będąc sam na sam z golkiperem rezerw Korony nie dał mu rady.

W 86. minucie goście otrzymali za to od sędziego prezent w postaci rzutu karnego. Bramkarz Avii zderzył się z jednym zawodników gości. Obaj piłkarze długo leżeli na boisku. Gdy po interwencji lekarskiej Bartosz Szelong podniósł się z murawy, zobaczył żółty kartonik (tych arbiter w meczu obu zespołom pokazał aż po 5!), a goście otrzymali rzut karny, który zamienili na gola.

W nerwowej końcówce, w której sędzia doliczył blisko 6 minut (choć zasygnalizował, że dokłada 4) wynik nie uległ już zmianie.

W meczu w Lublinie kibice jedyną, zwycięską bramkę zobaczyli dopiero w 79. minucie.

Po zagraniu Piotra Darmochwała piłkę do siatki skierował, wprowadzony zaledwie sześć minut wcześniej na boisko, Michał Grunt. BAS

Avia Świdnik – Korona II Kielce 2:1 (1:0)

Avia: Szelong – Kuliga, Głaz, Górka, Kukułowicz, Maluga, Wójcik (82 Partyka), Kołodziej, Białek, Mroczek (77 Ozimek), Prędota.

Korona II: Osobiński – Więckowski, Prętnik (77 Kaczmarski), Dziubek (46 Seweryś), Kloc, Petrović (46 Górski), Lisowski, Sewerzyński (46 Jopkiewicz), Szałas (70 Chudecki), Sowiński, Piróg.

Bramki: 1:0 Białek 6 z rzutu karnego, 2:0 Białek 76, 2:1 Sowiński 87 z rzutu karnego. Żółte kartki: Szelong, Kukułowicz, Wójcik, Partyka, Mroczek (A.) oraz Dziubek, Petrović, Górski, Jopkiewicz, Chudecki (K.). Sędziował: Paweł Bagan (Kraków). Widzów: 450.

Motor Lublin – Wisłoka Dębica 1:0 (0:0)

Motor: Strączek – Michota, Grodzicki, Łukasik, Gruszkowski, Darmochwał (87 Cichocki), Duda, Kumoch (84 Kruczkowski), Nowak (69 Rymek), Kunca, Paluch (73 Grunt).

Wisłoka: Libera – Hus, Cabała, Remut (11 Wilk, 68 Gwiazda), Sojda (79 Lubera), Łanucha, Fedan, Pelc, Król, Prokop (69 Maik), Siedlik (69 Domański).

Bramka – Grunt 79. Żółte kartki: Paluch, Kunca, Łukasik, Grunt (M.) oraz Łanucha, Fedan (W.). Sędziował: Mariusz Myszka (Stalowa Wola). Widzów: 1847.

Pozostałe mecze 15. kolejki:

Hetman Zamość – Chełmianka 0:0 * Podhale Nowy Targ – Siarka Tarnobrzeg 5:1 (Dariusz Zapotoczny 45, Damian Lepiarz 58, 60, 69 k, Tomasz Palonek 82 – Adrian Gębalski 79 k) * Podlasie Biała Podlaska – Sokół Sieniawa 2:2 (Tomasz Andrzejuk 58, Olaf Martynek 78 – Bartłomiej Buczek 11 k, Dominik Ochał 14) * Wisła Puławy – Wólczanka Wólka Pełkińska 0:1 (Krzysztof Pietluch 66) * Orlęta Radzyń Podlaski – Hutnik Kraków 1:2 (Szymala 47 – Sobala 10, Świątek 43) * Stal Kraśnik – KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 0:1 (Król 89 – Chałas 23) * Wisła Sandomierz – Jutrzenka Giebułtów 1:0 (Piątkowski 82).
18. Podlasie 15 8 19-46
W następnej kolejce – 9 listopada: Hutnik – Avia Świdnik (13:00), KSZO – Motor (16:00).