Kompromitacji ciąg dalszy

Już nie wiadomo, czy śmiać się z tego, co wyprawiają w obecnym sezonie piłkarze drugoligowego Motoru i ich trener Stanisław Szpyrka, czy może raczej płakać. W minionym tygodniu lublinianie zanotowali kolejne dwie porażki, najpierw zostali rozbici w środę na  Arenie Lublin 0:3 przez byłą drużynę szkoleniowca lubelskiego zespołu KKS 1925 Kalisz, a następne przegrali 1:2 w niedzielę, w Siedlcach z Pogonią, chociaż prowadzili i mieli okazję, by zdobyć kolejne gole. Po sześciu seriach spotkań zespół z Koziego Grodu zamyka ligową tabelę wraz z rezerwami poznańskiego Lecha. Obie drużyny nie poznały jeszcze smaku zwycięstwa w obecnych rozgrywkach i tracą do lidera – Kotwicy Kołobrzeg już 14 punktów!

Jeśli ktoś łudził się, że po środowej kompromitacji, czy też po niedzielnym, czwartym z kolei przegranym meczu trener Szpyrka wreszcie zrozumiał, że nie nadaje się na szkoleniowca lubelskiej drużyny i honorowo poda się do dymisji, to srogo się zawiódł.  30-latek, który dotychczas nic wielkiego w futbolu nie osiągnął, po starciu z ekipą z Siedlec mówił, jak to dobrze jego drużyna rozpoczęła mecz, jak kontrolowała przebieg spotkania i jak nie dopuszczała przeciwnika do sytuacji strzeleckich.

Znowu motorowcy nie wykorzystali jednak sytuacji do zdobycia kolejnych goli i to się zemściło. Ponownie popełnili błąd, tym razem niepotrzebny faul tuż przed linią pola karnego, po którym gospodarze wyrównali. Ciekawe, jak długo jeszcze takie tłumaczenia będzie przyjmował właściciel klubu, miliarder Zbigniew Jakubas?

Kibice mają już dość ośmieszania ich ukochanego Motoru, co dobitnie wyrazili w ponad 400 komentarzach, które w zaledwie kilka godzin po meczu pojawiły się na profilu facebookowym klubu pod postem z wynikiem niedzielnego spotkania. MAG

Motor Lublin – KKS 1925 Kalisz 0:3 (0:2)

Motor: Budzyński – Cichocki, Najemski (56 Ceglarz), Rudol, Gąsior (64 Kusiński), R. Król, Wójcik, Sędzikowski (83 Rybicki), Jagodziński (56 Staszak), Rozmus, Kahsay (83 Żebrakowski).

KKS: Krakowiak – Smoliński, Gawlik, Kendzia, Zawistowski (89 Lipkowski), Borecki (89 Soboczyński), Wysokiński, Kamiński (82 Smajdor), Gordillo (82 Staszak), Koczy (67 Łuszkiewicz), Giel.

Bramki: 0:1 Giel 6, 0:2 Gawlik 12, 0:3 Gawlik 67, Żółte kartki: Sędzikowski, trener Zapał, kierownik Baryła, Gąsior, Kahsay – Kamiński, Gawlik, Borecki Smoliński. Sędziował: Różycki (Łódź). Widzów: 2756.

Pogoń Siedlce – Motor Lublin 2:1 (0:1)

Pogoń: Kikolski – Kołoczek, Misiak (69 Sinior), Wichtowski, Rutkowski, Fiedosewicz (46 Włodyka) – Dzięcioł (68 Nowak), Piotrowski (46 Bujalski), Szuprytowski – Marcinho (62 Prochownik), Demianiuk.

Motor: Budzyński – Wójcik, Cichocki, Rudol, Rozmus – Rybicki (86 Sędzikowski), Kusiński, R. Król, Ceglarz, Jagodziński (80 Kosior) – Żebrakowski (70 Kahsay).

Bramki: 0:1 Żebrakowski 39, 1:1 Wichtowski 79, 2:1 Bujalski 83. Żółte kartki: Marcinho, Szuprytowski, Demianiuk – Jagodziński, Rozmus, Kahsay. Sędziował: Damian Krumplewski (Olsztyn).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here