Koncert „Godzina W”

Chełmski Dom Kultury zaprasza na koncert „Godzina W”. 1 sierpnia, jak co roku, chełmianie mają okazję spotkać się w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, aby posłuchać i wspólnie zaśpiewać piosenki powstańcze. Koncert odbędzie się na parkingu przy Chełmskim Domu Kultury o godzinie 18.00. Współorganizatorem wydarzenia jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Chełmie.

Repertuar CKF „ZORZA” w Chełmie

18 lipca, poniedziałek
11:00 KINO WAKACYJNE – Nasze magiczne Encanto, Zorza
13:00 Jeżyk i przyjaciele, Zorza
15:15 Niezgaszalni, Zorza
17:30 Thor: Miłość i grom 2D dubbing, Zorza
19:30 Thor: Miłość i grom 3D dubbing, Zorza

19 lipca, wtorek
11:00 KINO WAKACYJNE – Misiek: Ekipa na wakacjach, Zorza
13:00 Niezgaszalni, Zorza
15:15 Jeżyk i przyjaciele, Zorza
17:30 Thor: Miłość i grom 3D napisy, Zorza
19:30 Thor: Miłość i grom 3D dubbing, Zorza

20 lipca, środa
11:00 KINO WAKACYJNE – O czym dzisiaj marzą zwierzęta, Zorza
13:00 Jeżyk i przyjaciele, Zorza
15:15 Niezgaszalni, Zorza
17:30 Thor: Miłość i grom 2D dubbing, Zorza
19:30 Thor: Miłość i grom 3D napisy, Zorza

21 lipca, czwartek
11:00 KINO WAKACYJNE – Nasze magiczne Encanto, Zorza
13:00 Niezgaszalni, Zorza
15:15 Jeżyk i przyjaciele, Zorza
17:30 DKF – Dzień, w którym znalazłem w śmieciach dziewczynę, Zorza
20:30 Thor: Miłość i grom 3D dubbing, Zorza

22 lipca, piątek
11:00 KINO WAKACYJNE – Czarny młyn, Zorza
13:00 Niezgaszalni, Zorza
15:15 Dzień, w którym znalazłem w śmieciach dziewczynę, Zorza
17:30 Thor: Miłość i grom 2D dubbing, Zorza
20:30 Thor: Miłość i grom 3D dubbing, Zorza

23 lipca, sobota
11:00 KINO WAKACYJNE – O czym dzisiaj marzą zwierzęta, Zorza
13:00 Niezgaszalni, Zorza
15:15 Dzień, w którym znalazłem w śmieciach dziewczynę, Zorza
17:30 Thor: Miłość i grom 3D napisy, Zorza
20:30 Thor: Miłość i grom 3D dubbing, Zorza

24 lipca, niedziela
11:00 KINO WAKACYJNE – Ups2! Bunt na Arce, Zorza
13:00 Niezgaszalni, Zorza
15:15 Dzień, w którym znalazłem w śmieciach dziewczynę, Zorza
17:30 Thor: Miłość i grom 2D dubbing, Zorza
20:30 Thor: Miłość i grom 3D napisy, Zorza

Kino Letnie „Pod Gwiazdami”

Chełmski Dom Kultury zaprasza na seanse „Kina Letniego Pod Gwiazdami”. Publiczność znów może zasiąść na dziedzińcu Muzeum Ziemi Chełmskiej przy ul. Podwalnej, aby wspólnie oglądać filmy. W czwartek, 21 lipca, widownia obejrzy film Brooklyn Boogie. Początek tuż po zmierzchu, około 21.00. Ilość miejsc ograniczona.

Repertuar:
21 lipca – Brooklyn Boogie
28 lipca – Zakładnik
4 sierpnia – Zwierzęta nocy
11 sierpnia – Ratując pana Banksa
18 sierpnia. – Fargo
25 sierpnia – Mother!

Letnie warsztaty artystyczne

Chełmski Dom Kultury zaprasza dzieci w wieku od 7 do 12 lat na letnie warsztaty artystyczne „Summer Art”, zaplanowane 18-22 lipca. Będzie mnóstwo atrakcji. Każdego dnia uczestnicy warsztatów będą odkrywać inną dziedzinę sztuki, a instruktorzy zaprowadzą ich w świat muzyki, tańca, plastyki i teatru. Ilość miejsc jest ograniczona.

Muzyczna Skarpa

Chełmski Dom Kultury zaprasza na cykl wakacyjnych koncertów „Muzyczna Skarpa”. W piątek, 22 lipca, przed publicznością wystąpi zespół „Space Swans”, który powstał w 2021 roku z inicjatywy przyjaciół studiujących w Chełmie. Pełni energii i wigoru do życia, obracają się dookoła szeroko rozumianej muzyki funkowo-popowo-rockowej, chociaż jak sami podkreślają, nie zamykają się w ramach gatunkowych i inspirują się tym, co w danej chwili w duszy im gra.

Zamierzają rozruszać publikę funkowymi rytmami i poruszyć nieco bardziej tkliwymi brzmieniami. Krótko po rozpoczęciu działalności, ruszyli grać pierwsze koncerty w Polsce – zagrali w Warszawie, w rodzimym Chełmie i w Lublinie w ramach Forum Kultury Studenckiej w Chatce Żaka UMCS. Pod koniec roku nagrali swój pierwszy singiel zatytułowany „Fly Me To Heaven”. W marcu br. w ramach projektu „Studio Lublin” Polskiego Radia Lublin rozpoczęli pracę nad debiutancką EP-ką, która już 15 lipca będzie dostępna do odsłuchu na wszystkich portalach streamingowych.

Wystawa w Bibliotece Pedagogicznej

Wielowymiarowość wyobraźni, duszy, spojrzenia, odczuć, codzienności zaklęta w obrazach to temat przewodni wystawy autorstwa Urszuli Mazurek w Bibliotece Pedagogicznej w Chełmie. Prace tworzące ekspozycję pod nazwą „Czarne na białym” to subtelnie przemyślane linie wykonane niecodziennym narzędziem – skalpelem, który odkrywa drzemiące pokłady emocji, charyzmy, osobowości twórcy i odbiorcy. Technika pozwalająca wydobyć widocznym dla oka to, co intrygująco zwyczajne, ale niebanalnie najpiękniejsze w życiu. Wystawa czynna jest od 18 lipca do 9 września br. w godzinach pracy biblioteki ( ul. H. Wieniawskiego 15).

XX Jarmark Pawłowski – „Ginące Zawody”

Samorząd gminy Rejowiec Fabryczny zaprasza sympatyków twórczości i rękodzieła ludowego na Jubileuszowy XX Jarmark Pawłowski – „Ginące Zawody” w Pawłowie. Tegoroczną edycję wydarzenia kulturalnego zaplanowano 7 sierpnia br. Na Jarmarku swoje wyroby zaprezentuje około 200 wystawców. Nie zabraknie również atrakcji w postaci warsztatów i pokazów ginących zawodów, konkursów oraz występów kapel i śpiewaków ludowych. Członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Rejowiec Fabryczny zadbają o to, aby w trakcie jarmarku można było się posilić tradycyjnymi swojskimi przysmakami.

Dla uczestników organizowane będą konkursy tematycznie związane z ginącymi zawodami. Przewidziane konkursy: XXI Konkurs Garncarski pod patronatem marszałka województwa lubelskiego; na najbardziej atrakcyjną prezentację wykonania dawnego zawodu pod patronatem starosty chełmskiego; konkurs kulinarny „Tradycyjne Smaki Gminy Rejowiec Fabryczny” pod patronatem Wójta Gminy Rejowiec Fabryczny; konkursy dla publiczności. Imprezę uświetni występ zespołu „Piersi”. „Nowy Tydzień” sprawuje patronat prasowy nad imprezą.

Wyślij książkę na wakacje

Chełmska Biblioteka Publiczna zaprasza do udziału w kolejnej edycji konkursu „Wyślij książkę na wakacje”. Konkurs polega na wypożyczeniu książek, które wraz z czytelnikami pojadą na wakacje. Wybrane na towarzyszy podróży książki zostaną opatrzone specjalnymi naklejkami, dostępnymi we wszystkich placówkach ChBP. Podczas wakacyjnych wojaży czytelnicy zrobią fotografie z książkami i prześlą je do biblioteki. Ze zgromadzonych zdjęć zostanie sporządzona galeria, prezentującą różne miejsca na świecie, w których były książki z naszej Biblioteki. Autorzy najciekawszych zdjęć zostaną nagrodzeni książkami. Fotografie należy przesyłać drogą elektroniczną na adres: wyslijksiazke2022@chbp.chelm.pl. Na zdjęcia organizatorzy czekają do końca września br. Szczegóły konkursu oraz warunki udziału zostały zawarte w Regulaminie akcji: Wyślij książkę 2022.

Zmiana godzin otwarcia biblioteki w wakacje

W wakacje ulegają zmianie godziny otwarcia Chełmskiej Biblioteki Publicznej, które będą obowiązywały do 31 sierpnia br. Biblioteka Główna (ul. Partyzantów 40), Czytelnia Główna, Wypożyczalnia Główna, Wypożyczalnia dla Dzieci, Wypożyczalnia Zbiorów Audiowizualnych: poniedziałek – 8.00-16.00, wtorek – 10.00-18.00, środa – 10.00-18.00, czwartek – 10.00-18.00, piątek – 8.00-16.00, sobota – nieczynne. Filie ChBP: Filia nr 1 – ul. Nadrzeczna 5, Filia nr 2 – ul. Zachodnia 31, Filia nr 3 – ul. 11 Listopada 4: poniedziałek – 8.00-16.00, wtorek – 8.00-16.00, środa – 8.00-16.00, czwartek – 8.00-16.00, piątek – 8.00-16.00, sobota – nieczynne.

Kluby Młodego Programisty w bibliotece

Chełmska Biblioteka Publiczna jest jedną z 16 placówek w kraju, w której są realizowane zadania w ramach Klubu Młodego Programisty. To zajęcia, podczas których specjaliści będą uczyć dzieci i młodzież programowania, a także krytycznego myślenia, współpracy i rozwiązywania problemów. Kursy wakacyjne przygotowano dla 3 grup wiekowych. Terminy zajęć: klasy 4-5 – 11.07. – 15.07.; klasy 6-8 – 1.08. – 5.08. Zapisy na zajęcia: https://www.klubmlodegoprogramisty.pl/. Więcej informacji w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci i Młodzieży, nr 82 564 28 40.

Wakacje z teatrem

Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie zaprasza na kolejną edycję Chełmskich Wakacji Teatralnych 23 lipca publiczność zobaczy spektakl „Improwizowana Księżniczka” w wykonaniu „Teatru w Ogrodzie” z Lublina. 6 sierpnia Teatr Conieco z Białegostoku przedstawi „Bajkę o kapryśnej królewnie”. Ostatnim spektaklem tegorocznych wakacji będzie „Czarne i białe” Teatru Pod Orzełkiem z Białegostoku. Początek każdego teatralnego spotkania zaplanowany jest na godz. 17. Spotykamy się na dziedzińcu przy ul. Czarnieckiego 8. Jeśli pogoda nie dopisze, spektakle będziemy oglądać w sali gimnastycznej I LO. Każdy spektakl poprzedzą zabawy profilaktyczno-integracyjne. Projekt Chełmskie Wakacje Teatralne dofinansowany jest z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Chełmie na lata 2022-2025. (opr. mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here