Koncertowo w DźwiękoSferze

Dziewięcioro uczestników muzycznych spotkań w chełmskiej DźwiękoSferze wzięło udział w koncercie z okazji Zaduszek.

DźwiękoSfera powstała w Chełmie w marcu tego roku, działa w jednej z klimatycznych piwnic przy ul. Lubelskiej 8. To miejsce, w którym można nauczyć się śpiewu i gry na różnych instrumentach. Otworzyła je Katarzyna Borkowska, absolwentka Wydziału Artystycznego UMSC, przez lata nauczyciel muzyki i wokalu w NSP „Razem” w Chełmie.

Mimo krótkiego stażu DźwiękoSfera może się już pochwalić dwoma koncertami, których bohaterami są uczestnicy muzycznych spotkań. Drugi z nich odbył się w ostatni piątek i poświęcony był Zaduszkom. Na scenie zaprezentowali się: Kinga Plata, Sylwia Plata, Emilia Wałecka, Olga Hawryś, Anna Bochniak, Martyna Chamelczuk, Taira Domino, Kinga Marchewka oraz Antoni Michałek.

Skąd pomysł na ten koncert?

– Poprzedni odniósł ogromny sukces, wszystkim uczestnikom i gościom tak bardzo się spodobało, że postanowiłam organizować takie koncerty cyklicznie – mówi Katarzyna Borkowska.

Kolejny koncert DźwiękoSfery zaplanowano na luty 2022 r. Jego tematyka ma być weselsza i dotyczyć Święta Zakochanych. – To jest właśnie nauka poprzez doświadczenie. Uczniowie oprócz tego, że uczą się śpiewać czy grać na zajęciach, mogą swoimi osiągnięciami pochwalić się przed szerszą publicznością, dzięki czemu również ich bliscy mają okazję zobaczyć, jakie robią postępy – podkreśla Borkowska.

Koncerty za żywo pozwalają uczestnikom DźwiękoSfery doświadczyć prawdziwej tremy, a co za tym idzie, nauczyć się jak sobie z nią radzić. – Każdy z nich może, choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwa gwiazda na prawdziwej scenie. Te doświadczenia są bezcenne w procesie nauczania. Poza tym wnioskuję po frekwencji, że chełmianie potrzebują takich imprez. Szczególnie w tak trudnym okresie, jaki teraz mamy – podsumowuje właścicielka DźwiękoSfery. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here