Końcówka prac na lotnisku

Lotnisko Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie wkrótce będzie miało sztuczną nawierzchnię. Zbliża się koniec prac budowlanych w Depułtyczach Królewskich, a od nowego roku akademickiego znowu – już na pasie betonowym – będą mogli się tam szkolić studenci pilotażu.

Od jakiegoś czasu trwają intensywne prace budowlane na uczelnianym lotnisku Akademickiego Portu Lotniczego PWSZ w Chełmie. Obecnie układane są kolejne warstwy podłoża pod asfalt na powstających drogach kołowania oraz zjazdu w drogę nieutwardzoną, będących częścią projektu modernizacji terenu lotniska. Inwestycja pod nazwą „Budowa sztucznej drogi startowej na lotnisku PWSZ w Depułtyczach Królewskich” wkrótce zostanie zrealizowana, a po wakacjach efekty prac będą mogli wypróbować studenci pilotażu.

– Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem i dokładamy wszelkich starań, aby ukończone zostały w założonym terminie – mówi dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, rektor PWSZ w Chełmie. – Obecnie studenci odbywają szkolenia na lotnisku w Radawcu, ale już od nowego roku akademickiego 2021/2022 będą mogli ponownie szkolić się w Centrum Lotniczym w Depułtyczach Królewskich. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here