Koniec sezonu roweru miejskiego

Dobiega końca siódmy sezon Lubelskiego Roweru Miejskiego. Jednoślady można wypożyczać tylko do soboty, 31 października.


– Termin ten wynika z aktualnej sytuacji epidemicznej i nie będzie wydłużony do końca listopada, tak jak miało to miejsce w latach ubiegłych – tłumaczy Justyna Góźdź z biura prasowego ratusza.

Tegoroczny sezon roweru miejskiego był dużo gorszy od poprzedniego, jeśli chodzi o liczbę wypożyczeń, na co wpływ miała trwając epidemia koronawirusa. – W okresie od marca do końca września liczba wypożyczeń przekroczyła 221 tysięcy. W analogicznym okresie roku ubiegłego wyniosła ponad 511 tys. – wylicza J. Góźdź. Tegoroczny sezon zaczął się 21 marca, ale w kwietniu działanie systemu zostało zawieszone, co miało związek z obostrzeniami wprowadzanymi przez rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Kończący się sezon LRM będzie ostatnim w obecnym kształcie. Najważniejszą zmianą od przyszłego roku ma być likwidacja darmowych przejazdów (obecnie przez pierwsze 20 minut od wypożyczenia są bezpłatne). – Podejmowane są już prace związane z kontynuacją funkcjonowania systemu, na który umowa z operatorem kończy się w tym roku. Lubelski Rower Miejski zajmuje ważne miejsce wśród usług, które świadczymy na rzecz mieszkańców – zapewnia Artur Szymczyk, zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju.

W tym sezonie miłośnicy jednośladów mogli korzystać z 911 rowerów, w tym 20 rowerów dziecięcych i 5 tandemów, na 93 samoobsługowych stacjach zlokalizowanych w Lublinie i Świdniku. LRM zainaugurowano we wrześniu 2014. Od czterech lat działa w „systemie aglomeracyjnym” – wówczas do systemu dołączył Świdnik i powiat świdnicki. Aktualnie w systemie zarejestrowanych jest ponad 119 tys. użytkowników. Od początku działania systemu rowery były wypożyczane ponad 3,4 mln razy. GR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here