Koniec wakacji dla MKS Selgros

W najbliższy piątek, 15 lipca szczypiornistki MKS Selgros wrócą po wakacyjnej przerwie do zajęć. Dzień później zespół wyjedzie na pierwszy, 10-dniowy obóz do Białej Podlaskiej.
W okresie przygotowawczym zespół rozegra szereg gier kontrolnych, między innymi podczas turniejów w słowackich Michalowcach (12-14 sierpnia), na który uda się tuż po zgrupowaniu w Kielcach, Elblągu (19 – 21 sierpnia) oraz w Lublinie (26-28 sierpnia).
Rozgrywki PGNiG Superligi Kobiet rozpoczną się w pierwszy weekend września. MKS Selgros zagra w Nowym Sączu z Olimpią-Beskid. 10 września lublinianki wybiorą się na mecz do Vistalu Gdynia, a przed własną publicznością zaprezentują się po raz pierwszy dopiero tydzień później w starciu z UKS PCM Kościerzyna.
W najbliższym sezonie w lidze nie będzie fazy play-off. Po rozegraniu rundy zasadniczej zespoły zostaną podzielone na dwie połówki. Drużyny z miejsc 1-6 zagrają o mistrzostwo, a te z miejsc 7-12 o utrzymanie.
Drużyny po rozegraniu 22 kolejek sezonu zasadniczego i podzieleniu na dwie grupy, mistrzowską i spadkową, rozpoczną trzecią rundę, prawdopodobnie z dorobkiem 50% punktów, które uzbierały w fazie zasadniczej. Potem czekają je rozgrywki na zasadzie „mecz i rewanż”, które wyłonią mistrza Polski oraz rozstrzygną o tym, kto spadnie z Superligi.