Koniec z brnięciem po błocie

Budowa ścieżki ruszy lada dzień

Piesi i rowerzyści już wkrótce zyskają wygodną ścieżką między ul. Berylową, a ul. Onyksową. Na jej realizacji skorzystają m. in. rodzice odprowadzający dzieci do miejskich przedszkoli przy ul. Onyksowej (placówki nr 85 i nr 88) oraz ci posyłający swoje pociechy do podstawówki przy ul. Berylowej (SP nr 58).

Teraz istnieje tu gruntowa ścieżka, w części prowizorycznie utwardzona kruszywem i destruktem asfaltowym. W efekcie po deszczu całość zamienia się w błotne grzęzawisko.

Po zmianach piesi otrzymają nowy trotuar z kostki brukowej, a rowerzyści biegnącą wzdłuż niego bitumiczną drogę dla rowerów. Kolejna dobra wiadomość jest taka, że budowa nie odbędzie się kosztem wycinki okazałego dębu – jedynego dużego drzewa w tej okolicy. Po protestach okolicznych mieszkańców urzędnicy dokonali korekty przebiegu ścieżki, choć jeszcze niedawno wydawało się to niemożliwe.

– Chodnik zaprojektowano po stronie, która zapewnia wygodną i bezpieczną komunikację z istniejącymi ciągami pieszymi i zabudową. Przyjęte rozwiązanie projektowe zakłada niekrzyżowanie się drogi dla pieszych ze ścieżką rowerową – tłumaczyła Monika Głazik z biura prasowego lubelskiego Urzędu Miasta.

Miasto w wyniku przeprowadzonego przetargu powierzyło wykonanie zadania Komunalnemu Przedsiębiorstwu Robót Drogowych w Lublinie. Drogowcy z KPRD złożyli tańszą z dwóch ofert jakie otrzymał magistrat i otrzymają za swoją pracę niespełna 340 tys. zł. To oznacza, że urzędnicy zdecydowali się na dołożenie do inwestycji ok. 24 tys. zł. Całość prac powinna zostać zakończona w ciągu dwóch miesięcy od podpisania umowy. Marek Kościuk

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here