Konkurencja będzie niezwykle mocna

W najbliższą sobotę do Świdnika po raz drugi zjadą najlepsi młodzi kickbokserzy w formule pointfighting. Hala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 7 będzie areną drugiej edycji Pucharu Polski „Pointfighting Grand Prix” kadetów młodszych, starszych i juniorów, organizowanego przez Polski Związek Kickboxingu i LKSW Dan Świdnik.


Rozegrana rok temu I edycja okazała się sporym sukcesem tak organizacyjnym, jak i sportowym do tego stopnia, że już podczas jej trwania kluby zgłaszały chęć kolejnej wizyty w Świdniku. LKSW Dan po raz drugi otrzymał więc prawo organizacji imprezy, która jest o tyle ważna, że obok mistrzostw Polski stanowi drugi turniej selekcyjny do kadry narodowej. W ubiegłym roku uczestnicy pucharowych zmagań wzięli udział w 182 startach indywidualnych. W obecnej edycji na dzień przed zamknięciem systemu zgłoszeniowego było w nim już ponad 200 wpisów.

Do Świdnika ponownie zjadą przedstawiciele czołowych polskich klubów m. in. z Piaseczna, Wejherowa, Częstochowy, Gorzowa, Wieliczki. Ponieważ Puchar Polski w odróżnieniu od mistrzostw Polski ma charakter otwarty także dla niezrzeszonych w PZKB, w szranki staną także kluby taekwondo – w tym współpracujące z „danowcami” ekipy PKSW Azja Pabianice i KS Centuria Toruń. Występom zawodników będą przypatrywać się trenerzy kadr narodowych: kadetów – Emilia Szabłowska oraz juniorów – Rafał Karcz. Obok rywalizacji indywidualnej odbędzie się turniej drużynowy w zespołach czteroosobowych (3 chłopców + 1 dziewczyna).

– W Pucharze Polski wystawiamy kilkunastoosobowy skład – mówi prezes Dana Piotr Bernat. – To mniej niż rok temu, ale tak się złożyło, że kilku naszych zawodników przeszło w tym roku do kategorii seniora, a niektórzy jeszcze nie zdążyli osiągnąć wieku kadeta młodszego. Mimo to mamy w składzie kilka silnych punktów, choć konkurencja będzie niezwykle mocna. Poziom polskiego pointfightingu stale rośnie i o medale coraz trudniej. Tym większa szansa na obejrzenie w hali „siódemki” ciekawych pojedynków, zwłaszcza że wstęp na zawody jest wolny. W zawodach wystąpią między innymi medaliści tegorocznych mistrzostw świata we Włoszech na czele z wicemistrzem świata Filipem Suderem z SW Prime Wieliczka.

Podobnie jak rok temu „Pointfighting Grand Prix” jest organizowany przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Świdnik.

Program zawodów:

9:30 – rozpoczęcie walk eliminacyjnych

14.00 – uroczyste otwarcie zawodów, walki półfinałowe i finałowe

19.00 – zakończenie turnieju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here