Konkursy nierozstrzygnięte?

Od połowy lutego br. Departament Edukacji i Sportu, po tym, jak prezydent Jakub Banaszek powołał Dorotę Cieślik na stanowisko wiceprezydenta, nie ma dyrektora.

W lipcu br. prezydent zdecydował, że ogłosi konkurs na dyrektora Departamentu. Urzędnicy z Biura Prasowego poinformowali, że zostały złożone dwie oferty. Jedną z nich rzekomo złożyła Dorota Adamczyk, do 31 sierpnia br. dyrektor Szkoły Podstawowej w Kamieniu, a wcześniej wizytator chełmskiego oddziału Kuratorium Oświaty w Lublinie, nauczyciel biologii w Zespole Szkół Budowlanych i Geodezyjnych w Chełmie i dyrektor szkoły dla dorosłych Centrum Nauki i Biznesu „Żak”. Adamczyk przez lata była kojarzona z chełmską Platformą Obywatelską, jej nazwisko znalazło się też na listach wyborczych PO do rady miasta.

Drugą ofertę rzekomo zgłosił nauczyciel jednego z chełmskich liceów. Jak ustaliliśmy, oboje nie przekonali do siebie komisji konkursowej. Nie inaczej podobno było również podczas przesłuchania kandydatów na dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Chełmie. Zgłosiły się trzy osoby, w tym Damian Leszczyński, związany z chełmskim klubem lekkoatletycznym Agros.

W obu przypadkach komisje miały postanowić, że to prezydent zdecyduje, czy ogłosić kolejny konkurs, czy też powierzyć dyrektorskie stanowisko któremuś z kandydatów. (s)