Konserwator zamknie ogródki?

Ustawione na placu Łuczkowskiego kawiarniane ogródki mają zniknąć, bo parasole zawierają reklamy, na co nie zezwalają lokalne przepisy. Restauratorzy przekonują, że przez ponad dwa miesiące nie zarabiali, a brak ogródków spowoduje drastyczny spadek ich obrotów. Konserwator zabytków, który nakazał usunąć parasole z reklamami, wskazuje jednak na wydane przez prezydenta zarządzenie w sprawie wytycznych dotyczących organizacji ogródków letnich, gdzie jest mowa o parasolach w stonowanej kolorystyce bez napisów reklamowych.

Ruszył sezon na letnie ogródki piwne. Co roku prezydent miasta przed jego rozpoczęciem wydaje zarządzenie w sprawie ich organizacji na placu Łuczkowskiego czy deptaku przy ul. Lwowskiej. Do dokumentu dołączane są, uzgodnione kilka lat temu z konserwatorem zabytków, załączniki, które zawierają wytyczne architektoniczno-funkcjonalne dotyczące ustawiania ogródków. Zezwolenie na organizację ogródka, czyli zajęcie pasa drogowego, wydaje prezydent, ale na jego organizację w konkretnej lokalizacji zgodę musi wyrazić konserwator zabytków. Żeby uruchomić takie miejsce do sprzedaży np. piwa, innych napojów czy lodów, trzeba spełnić szereg warunków…

Ciąg dalszy artykułu jest dostępny w wydaniu PDF z 08.06.2020 r.

Doskonale rozumiemy, że sprzeczne informacje, fake newsy i plotki mogą wywoływać obawy. Cenimy Twój spokój, dlatego u nas dostaniesz tylko sprawdzone wiadomości i rzetelnie przygotowane materiały.