Konstanty Wnuczuk dyrektorem

Z początkiem czerwca dyrektorem Zakładu Zagospodarowania Odpadów we Włodawie został były wójt gminy Stary Brus – Konstanty Wnuczuk. Miejsce Wnuczuk przejął po Hubercie Ratkiewiczu, który został prezesem Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej we Włodawie.

Konstanty Wnuczuk po przegranych wyborach na wójta Starego Brusa przez kilka miesięcy był na „uboczu”. W końcu znalazł pracę w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów we Włodawie. A gdy miejsce dyrektora firmy zwolnił Hubert Ratkiewicz (został prezesem MPGK we Włodawie), zajał jego miejsce.
Włodawski Zakład jako jeden z nielicznych w regionie został niedawno wyróżniony podczas corocznego konkursu „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej” organizowanego przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Lublinie. ZZO to jeden z najnowocześniejszych tego typu zakładów w województwie. Dzięki kilkunastomilionowej dotacji z UE na bazie istniejącego w miejsce wysypiska śmieci zbudowano nowoczesną, w pełni automatyczną sortownię odpadów. To przede wszystkim zasługa byłego dyrektora Ratkiewicza, który mimo zasług musiał rozstać się z firmą. Ale zyskał lepszą posadę. (pk)